Rosjanie uciekają w popłochu! Najnowsze wieści z Ukrainy

pixabay.com

Rosyjscy oficerowie zaczynają wyjeżdżać z okupowanego miasta Kreminna w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. – Pozostają tam tylko zmobilizowani żołnierze z samozwańczych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej – powiadomił lojalny wobec Kijowa szef władz Ługańszczyzny Serhij Hajdaj.

– Kreminna to bardzo wygodny przyczółek do natarcia w stronę Rubiżnego czy Starobielska. Jeśli uda się tam umocnić pozycje, to później można rozwinąć ofensywę w dowolnym kierunku. Wiele będzie jednak zależeć od tego, co zrobią Rosjanie. W Kreminnej wszystko zaminowują, w tym drogi dojazdowe, a także rozrzucają ładunki wybuchowe, których detonacja ma skutkować odrywaniem kończyn

 – relacjonował gubernator, cytowany przez agencję UNIAN.

W ocenie szefa regionalnej administracji sytuacja w Kreminnej przypomina niedawne wydarzenia w wyzwolonym przez Ukraińców Łymanie. „Jest tam dużo okupantów, ale ci żołnierze to niedawno zmobilizowani mężczyźni z tzw. republik ludowych. (…) Oficerowie uciekają – podobnie jak w Łymanie, gdzie pozostawiono duże zgrupowanie wojska, które nie wiedziało, co ma robić” – dodał przedstawiciel władz.

W środę Hajdaj „oficjalnie potwierdził” początek ukraińskiej operacji w celu wyzwolenia okupowanego obwodu ługańskiego. W ocenie gubernatora kontrofensywa Kijowa na Ługańszczyźnie stała się możliwa dzięki przywróceniu w minioną niedzielę kontroli nad ważnym strategicznie miastem Łyman, położonym na północy regionu donieckiego.

Licząca przed rosyjską inwazją 18 tys. mieszkańców Kreminna została zajęta przez siły agresora w połowie kwietnia.

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com