Rosyjscy bandyci ostrzelali Słowiańsk. Wyciągnięte spod gruzów dziecko zmarło w karetce…

Twitter.com/@nexta_tv

Rosyjscy mordercy po raz kolejny ostrzelali infrastrukturę cywilną na wschodzie Ukrainy. Tym razem padło na Słowiańska w obwodzie donieckim. Początkowo informowano o 5 ofiarach śmiertelnych i 15 rannych. Niestety, mimo wyciągnięcia spod gruzów zniszczonego budynku mieszkalnego dziecka, nie udało się go uratować. Zmarło w karetce, w drodze do szpitala… Liczba ofiar wzrosła jednak do 8, zaś rannych do 21.

O dramatycznych doniesieniach poinformował  gubernator tego regionu na wschodzie Ukrainy Pawło Kyryłenko, jak i agencja NEXTA za pośrednictwem Twittera. 

Rosyjscy mordercy…

Początkowo, udostępniono wpis z pozytywną informacją, w myśl której, spod gruzów bloku zaatakowanego przez Rosjan, uratowano dziecko.

Chwilę później dodano aktualizację… Dziecko nie przeżyło. Zmarło w karetce.
„Chłopca wydostano dosłownie na moich oczach, jeszcze żył, ale niestety zmarł w karetce. 14-letnią dziewczynkę udało się uratować”
– powiedział Kyryłenko w telewizji. Na miejscu tragedii trwa akcja ratunkowa. Jak dodał, pojawiają się informacje o kolejnych osobach wydobytych spod gruzów.
Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Słowiańsk ok. godz. 16 miejscowego czasu (15 w Polsce). Ze wstępnych danych wynika, że podczas uderzenia zastosowano rakiety S-300.
Uszkodzonych zostało łącznie pięć bloków mieszkalnych i pięć domów oraz inne okoliczne budynki. 
Do ataku odniósł się prezydent Wołodymyr Zełenski.
„Państwo-zło po raz kolejny demonstruje swoją naturę. Po prostu w środku dnia zabijając ludzi. Rujnując, niszcząc wszystko, co żywe”
– napisał w mediach społecznościowych. 

Źródło

1 thought on “Rosyjscy bandyci ostrzelali Słowiańsk. Wyciągnięte spod gruzów dziecko zmarło w karetce…

  1. To samo robili rosyjskojezyczne w Doniezku przez 8 lat, bo chcieli autonomii od benderowcow kijowskich. Chowali i dzieciakow i senjorow i mlodych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com