Zagłosujesz przeciw – trafisz do obozu. Mieszkanka Chersonia o tym, jak wyglądało pseudo-referendum

Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123271487

30-letnia mieszkanka Chersonia ujawniła, jak wyglądały rosyjskie „pseudoreferenda”. – Ruscy jeździli po domach i zmuszali do głosowania. Nie ma wyboru, że nie chcesz głosować – wskazała. Osoby, które głosowały „za”, otrzymywały rosyjski dowód . Podpis przeciw mógł oznaczać wywiezienie do obozu filtracyjnego.

Kobieta powiedziała korespondentowi PAP, że obecna sytuacja w Chersoniu jest strasznie niebezpieczna, a ludzie nie mają pewności, że jeśli powiedzmy wyjdą po chleb, nie zostaną porwani”. Wskazała, że w sposób szczególny dotyczy to mężczyzn, bo „teraz chcą mobilizować ich do rosyjskiego wojska”. 

„Ludzie żyją w stresie, strachu i niepewności następnego dnia. Nigdy nie wiesz, kto wejdzie do twojego domu. Czy obcy nie powiedzą, że masz się z niego zaraz wyprowadzić”

– dodała. 

Pytana, jak przebiegało rosyjskie pseudo-referendum w sprawie przyłączenia części terytorium Ukrainy do Federacji Rosyjskiej odparła, że „Ruscy jeździli po domach i zmuszali do głosowania”.

„Podpisałeś za – dawali rosyjski dowód, a mężczyzn zabierali do wojska. Podpisałeś przeciw, potrafili zabrać do filtracyjnego obozu. I nie ma wyboru, że nie chcesz głosować. Musisz”

– relacjonowała. 

Mieszkanka Chersonia dodała, że ludzie „robili wielki opór przeciw głosowaniu – wyjeżdżali, nie otwierali drzwi, albo zaznaczali że są przeciwko wejściu Chersonia do Rosji”

„Z wyników Rosjan wynika, że w referendum wzięło 15 proc. ludności, z których ponad 90 proc. jest za tym żeby przyłączyć się do Rosji. A wiedząc, jak Rosja nakręca wyniki, to pewnie udział wzięło kilka procent mogących głosować. Nikt nie wątpi, że wyniki zostaną sfałszowane”

– podsumowała.

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com