Andrzej Duda pokazał oświadczenie majątkowe. Mniejsze zarobki i oszczędności prezydenta Polski

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Andrzej Duda zarobił w 2020 roku ponad 241 tys. zł. Miał również 446 akcji spółki Skotan, dwa mieszkania i kredyt hipoteczny na kwotę 497 tys. zł. Zarobki i oszczędności prezydenta Polski są mniejsze niż w 2019 roku.

Sąd Najwyższy zamieścił na swojej stronie internetowej oświadczenie majątkowe Andrzeja DudyPrezydent wyraził zgodę na publikację dokumentu.

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Jaki jest majątek prezydenta?

Z przedstawionego oświadczenia majątkowego Andrzeja Dudy wynika, że uposażenie prezydenta za 2020 rok wyniosło 241 192,68 zł brutto. Urzędujący prezydent miał również:

  • 50 tys. zł oraz 300 tys. euro oszczędności na rachunkach bankowych,
  • dwa mieszkania – jedno o powierzchni 79,4 mkw, a drugie o powierzchni 132,68 mkw. wraz z garażem (19,42 mkw.) i udziałem w działce (1000 mkw.). Współwłaścicielką mieszkań jest Agata Kornhauser-Duda. Ponadto miał niezabudowaną działkę o powierzchni 325 mkw.,
  • kredyt hipoteczny na zakup mieszkania o powierzchni 132,68 mkw. na kwotę 497 tys. zł,
  • polisę ubezpieczeniową na kwotę 26 tys. zł,
  • kartę kredytową z limitem zadłużenia do 20 tys. zł,
  • 446 akcji spółki Skotan notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dla porównania, wynagrodzenie Andrzeja Dudy w 2019 roku wyniosło 243 041,43 zł brutto. Oszczędności głowy państwa na rachunkach bankowych wynosiły 120 tys. zł i 30,5 tys. euro.

Czym zajmuje się spółka Skotan?

Współwłaścicielem notowanej na GPW firmy Skotan SA jest miliarder Roman Karkosik. Biznesmen jest właścicielem ponad 22 proc. akcji spółki. Skotan działa w obszarze biotechnologii. Prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie dodatków żywieniowych, żywności funkcjonalnej i innowacyjnych procesów technologicznych.

Na stronie internetowej Skotan SA można znaleźć informację, że firma obecnie prowadzi badania nad wdrożeniem technologii hodowli drożdży paszowych na bazie degummingu – biologicznego surowca odpadowego powstającego przy produkcji estru i olejów roślinnych (biopaliw). Firma – z pomocą pieniędzy z Unii Europejskiej – kilka lat temu zbudowała drożdżownię w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim.

Źródło: https://next.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com