Białoruś ogranicza przesył ropy naftowej do Polski i Niemiec. „Nieplanowane prace”

pixabay.com/drpepperscott230

Białoruś ogranicza przesył ropy naftowej do Polski i Niemiec! „W związku z nieplanowanymi pracami remontowymi na odcinku rurociągu Unecha-Mozyr na Białorusi do czwartku rano tłoczenie ropy naftowej do Polski i Niemiec będzie odbywało się w nieznacznie zmniejszonym reżimie” – podał PERN.

„PERN został poinformowany przez Transnieft, że w związku z nieplanowanymi pracami remontowymi na odcinku Unecha-Mozyr po stronie białoruskiej, do jutra do godz. 10. tłoczenie ropy naftowej do Polski i Niemiec będzie odbywało się w nieznacznie zmniejszonym reżimie tłoczeń” – przekazała w dzisiejszym komunikacie spółka.

PERN podkreślił, że „miesięczny wolumen surowca ma być zrealizowany zgodnie z założeniami”. Spółka zapewniła jednocześnie, iż „polski system naftowy jest w pełni zabezpieczony i działa w sposób ciągły”.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej – z Rosji tranzytem przez Białoruś – do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com