Emerytury wyższe o 15 proc. Wnioski tylko do wtorku. Ekspert wylicza, o ile wzrośnie emerytura

Fot. Hippox (domena publiczna)/Twitter (Tomasz Lasocki)

Emerytury niektórych kobiet mogą być wyższe – twierdzi ekspert specjalizujący się w świadczeniach dla seniorów. Czasu na złożenie dokumentów jest jednak mało. Kto może wystąpić do ZUS o podniesienie emerytury? Ile można zyskać?

Emerytury w Polsce nie należą do najwyższych, dlatego wielu seniorów szuka sposobów, by podwyższyć wysokość świadczenia. Tomasz Lasocki, ekspert, który specjalizuje się właśnie w kwestiach emerytalnych, opublikował w mediach społecznościowych wpis, który może być sposobem na zwiększenie comiesięcznych wpływów. Kto może skorzystać z rozwiązania? Chodzi wyłącznie o kobiety. 

Emerytury wyższe o 15 proc. Ekspert podaje sposób. Trzeba złożyć ten wniosek do ZUS

Emerytura może być wyższa, jeśli Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzyma odpowiedni wniosek. Jak wyjaśnia ekspert, czasu na złożenie dokumentu nie jest wiele, bo termin mija z końcem lutego, czyli we wtorek. 

– Umożliwi pewnej grupie emerytek podwyższenie emerytury o ponad 15 proc.

– pisze ekspert. 

Przedstawia też bardziej szczegółowe wyliczenia.

– Dla kobiety urodzonej w marcu 1956 r. wniosek w lutym będzie oznaczał, że emerytura od marca będzie o 85 proc. niż dotychczasowa, zaś brak wniosku to wzrost o 62 proc.

– pisze. Dodaje przy tym, że w wyliczeniach założył, że subkonto stanowiło 15 proc.aktywów emerytki, której dotyczy przykład, a kobieta, przeszła na emeryturę w 2017 r. w miesiącu osiągnięcia wieku emerytalnego. 

Emerytura w górę. Termin złożenia wniosku mija 28 lutego

Tomasz Lasocki podaje także, że powyższa procedura dotyczy kobiet urodzonych między marcem a czerwcem 1956 r., pobierających emeryturę z ZUS przed październikiem 2017, w ich wypadku musi też być ustalona okresowa emerytura kapitałowa. 

– Jeśli w lutym złożą wniosek o przeliczenie emerytury, ich świadczenie będzie minimum o 15 proc. wyższe – zapewnia specjalista.

Źródło: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com