Największy polski terminal Baltic Hub wstrzymuje pracę. „Konieczna jest ewakuacja”

Fot. Bartosz Banka / Agencja Wyborcza.pl

Terminal Baltic Hub wstrzymał pracę z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Przerwa ma potrwać do wtorku do godz. 10 – informuje spółka w oświadczeniu. W najbliższych dniach konieczna będzie również ewakuacja pracowników.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, prace wstrzymał Baltic Hub – największy terminal kontenerowy na Bałtyku. Przerwa potrwa do godziny 10:00 (2023-02-21). 

Kolejna przerwa ma związek z rozbudową terminala. „W związku z planowanymi działaniami konieczna jest ewakuacja osób, samochodów ciężarowych i statków z Baltic Hub Container Terminal oraz wszelkich podmiotów znajdujących się na terenie terminalu na czas trwania prac tj. w godzinach 6:00-14:00 w dniu 22.02.2023 r.” – czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono, działy administracyjne i inne będą w tym czasie pracować zdalnie, a planowanie działań operacyjnych będzie trwało nieprzerwanie.

Baltic Hub utrudnienia nawet do końca miesiąca

– Kierowcy wjeżdżający do Baltic Hub muszą przed przyjazdem umówić termin wjazdu i nie zostaną wpuszczeni na teren Baltic Hub przed umówioną godziną. W związku z zamknięciem, o którym mówimy, termin wjazdu może być nieco bardziej odległy niż zazwyczaj – wyjaśniła w rozmowie z TVN24 Magdalena Jagła z Baltic Hub.

Dodała, że realizacja zlecenia może być opóźniona. – Niedogodności związane z umówieniem terminu awizacji mogą trwać do końca tygodnia – podsumowała.

Baltic Hub to największy polski terminal kontenerowy i jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego zawijają bezpośrednio statki z Azji.

Źródło:gazeta.pl

1 thought on “Największy polski terminal Baltic Hub wstrzymuje pracę. „Konieczna jest ewakuacja”

  1. No i prosze , sa trudnosci z Baltyk-Hub do konca miesiaca! Zla pogoda. A co ze statkami z gazem i ropa? Czy tylko z checi politycznej trzeba rezygnowac od dostaw rurociagem? Po cenach w dwa razy taniej niz z Ameryki? Juz cena na ogorek ze szklarni bialoruskiej kosztuje dwa razy taniej niz z polskiej. Cos takiego wczesniej nigdy nie bylo! A ceny na paliwo na bialoruskich stacjach juz dwa razy taniej niz w Polse! I to jest dobrze dla polakow? Przeciez wszystkie dostawy zza moza z Ameryki poludniowej i polnosnej, a tak samo z innych krajow, sa nie korzystny i nie dadza postempu dla rozwoju gospodarki. Przeciez Polska do tej pory jest agrarnym krajem i w przemysle zaslimaczylas za Bialorusiu na 20 lat. Tak mozna sadzic po elektrownie atomowej. Na Bialorusi nie maja juz gdzie prad podziewac, a polacy prowadza piecyki na drowach!. i w dodatek inflacja 17,5%. Nawet przy komunie takiego nie bylo. Ze ukraincow sporo to prawda. Ale im trzeba swoj kraj bronic od benderowcow bo nie ma komu, a nie korzystac z goscinnosci polskiej. Na Bialorusi tez sa uchodcy 100 000 osob bo granicy benderowcy calkowicie zablokowali. Na Bialorusi wszystcy dostaja miesckiania i domki, prace i szkoly i wszystkie swiadczenia socjalne. Chetnym Lukaszenka daje obywatelstwo. Szkoda ze media o tym nie pisza, pewnie propaganda nie daje pozwolenia. A co Panstwo o tym mysle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com