Policja wystawia mandaty za brak maseczek. W Słupsku – aż 250 interwencji w weekend

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

W miniony weekend słupscy policjanci podjęli ponad 250 interwencji wobec osób niestosujących się do obowiązku zakrywania ust i nosa, m.in. w centrach handlowych. Na blisko 100 osób nałożyli mandaty, a w trzech przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu – podała w poniedziałek KMP w Słupsku.

Działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa funkcjonariusze Komendy Miejskie Policji w Słupsku (Pomorskie) prowadzą nieprzerwanie od początku pandemii. W ramach codziennych obowiązków, jak podały służby prasowe, sprawdzają, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących obostrzeń, w tym do zasłaniania ust i nosa w miejscach objętych nakazem.

Słupsk. Od początku listopada policja wystawiła ponad 600 mandatów

Z informacji przekazanych przez słupską policję wynika, że w miniony weekend funkcjonariusze podjęli ponad 250 interwencji, m.in. w centrach handlowych wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrycia ust i nosa.”Na blisko 100 osób nałożyli mandaty karne, w trzech przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Od początku listopada interweniowali z kolei 1860 razy, mandatem ukarali 605 osób i sporządzili 20 wniosków o ukaranie do sądu” – podała słupska policja i zapowiedziała kontynuację kontroli stosowania się do obostrzeń. (PAP)

Źródło: https://next.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com