Rewolucja w transporcie rolniczym. Puda: Po raz pierwszy w historii będziemy mieli agro-port

Grzegorz Puda

Rząd jest w trakcie prezentacji korzyści dla rolników wynikających z Polskiego Ładu. Po wystąpieniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego oraz Premiera, Mateusza Morawieckiego, głos zabrał minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Grzegorz Puda.

Minister zapowiedział rewolucję w procesie transportu rolniczego.

„Po raz pierwszy w historii będziemy mieli rolniczy agro-port, który będzie podlegał pod ministerstwo rolnictwa i będzie miał własnego, polskiego operatora, po to, żeby nie korzystać z usług innych pośredników.”

– mówił podczas konferencji minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Grzegorz Puda.

Minister zapowiedział również między innymi wsparcie dla młodzieży. 250 złotych na każdego ucznia w szkołach rolniczych w naszym kraju.

„Chcemy żeby młodzi ludzie poczuli się dumni, żeby mogli poczuć lepsze finanse, żeby chętniej pozostawali na wsi”

 – mówił Puda.

Minister rolnictwa zwrócił również uwagę, na sposób kreowania wizerunku polskiej wsi podczas rządów opozycji.

„Od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej, polska wieś w dużym stopniu była lekceważona. Przez lata, polityka wstydu kreowała wizerunek ludzi ze wsi jako ludzi gorszych, biedniejszych, takich, którzy właściwie mieli w naszym kraju mieli się nie liczyć. Chcemy, żeby polski rolnik był z tego, że jest Polakiem. Chcemy przywrócić godność polskim rolnikom, bo to dzięki nim, możemy tutaj wszyscy siedzieć. To dzięki nim udało się zabezpieczyć dostawy produktów podczas pandemii Covid-19″

– przekazał Puda.

„Musimy zrozumieć, że to w naszym interesie, interesie wszystkich Polaków jest zapewnienie dobrobytu , bezpieczeństwa i suwerenności całego narodu. Nie tylko pewnej grupy społecznej, która miała dobrze dotychczas.” – mówił . Chcemy aby to hasło: „Naszą rolą silna Polska” odzwierciedlało to w którym kierunku zmierzamy. – dodał Puda.

„W obliczy wszystkich wyzwań, które przed nami stoją, mogę zaapelować do wszystkich, aby uwierzyli, że polska wieś będzie wzorem dla innych krajów”

– skwitował wystąpienie minister Puda. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com