Bezrobocie w Polsce poniżej unijnej średniej

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,4 proc. – to znacznie poniżej unijnej średniej. Stopa bezrobocia w sierpniu w całej UE wyniosła 6,8 proc., natomiast w strefie euro – 7,5 proc. – skomentowała dla Polskiej Agencji Prasowej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w Polsce, po dostosowaniu sezonowym, wyniosła 3,4 proc. Taki sam wynik odnotowano miesiąc wcześniej. Spadła natomiast nieco liczba bezrobotnych – z 582 tys. w lipcu br. do 575 tys. w sierpniu.  

– To jest dobra wiadomość. Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna, a zapewnione przedsiębiorcom w czasie pandemii wsparcie okazało się skuteczne. Udało się uratować miliony miejsc pracy

– powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

– To, co na pewno należy odnotować, to fakt, że z wynikiem na poziomie 3,4 proc. jesteśmy znacznie poniżej unijnej średniej. Stopa bezrobocia w sierpniu br. w UE wyniosła 6,8 proc., natomiast w strefie euro – 7,5 proc. W lipcu br. było to odpowiednio 6,9 proc. i 7,6 proc. – podkreśliła.

Szefowa MRiPS zwróciła uwagę, że lepiej wypadamy także, jeżeli chodzi o bezrobocie wśród młodych poniżej 25. roku życia. W sierpniu w tej grupie w krajach Unii Europejskiej stopa bezrobocia wyniosła 16,2 proc., a w Polsce – 11,2 proc.

Żródlo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com