Andrzej Duda podczas szczytu B9: Zastanowimy się nad możliwościami dalszego wsparcia Ukrainy

screen TVP Info

– Dzień po rosyjskiej agresji spotkaliśmy się w tej sali, by przedyskutować największe wyzwania stojące przed NATO i porozmawiać o możliwościach wsparcia naszych przyjaciół – powiedział podczas rozpoczęcia szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

W Pałacu Prezydenckim rozpoczął się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki z udziałem Joe Bidena i Jensa Stoltenberga.

– Spotykamy się w rocznicę wydarzenia, które na zawsze zmieniło historię naszej części Europy i które ma wpływ na sytuację bezpieczeństwa na całym świecie. Mówię tutaj o brutalnej, pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego ubiegłego roku. Dzień po rosyjskiej agresji spotkaliśmy się w tej sali, by przedyskutować największe wyzwania stojące przed NATO i porozmawiać o możliwościach wsparcia naszych przyjaciół

– powiedział podczas inauguracji prezydent Andrzej Duda.

– Dziś możemy zastanowić się wspólnie o naszych kolejnych krokach przed szczytem B9 w Bratysławie, a także szczytem NATO w Wilnie i o możliwościach udzielenia dalszego wsparcia Ukrainie – dodał.

Bukareszteńska Dziewiątka to regionalna inicjatywa Polski i Rumunii służącą koordynacji stanowisk oraz wymianie poglądów państw wschodniej flanki NATO na sprawy bezpieczeństwa. Formułę konsultacji w gronie tych dziewięciu krajów zainaugurowało spotkanie prezydentów w Warszawie w 2014 r. W listopadzie 2015 r. w Bukareszcie państwa Europy Środkowo-Wschodniej podpisały wspólną deklarację połączenia wysiłków na rzecz zapewnienia silnej, wiarygodnej, zrównoważonej obecności wojskowej NATO w regionie.

Źródło

1 thought on “Andrzej Duda podczas szczytu B9: Zastanowimy się nad możliwościami dalszego wsparcia Ukrainy

  1. Kto moze wytlumaczyc? Wczesniej ukrainskie benderowcy skandowali „Slawa Ukrainie – Bohaterom Slawa!” A teraz tylko „Slawa UkrainieI”. Co sie stalo? Dlaczego tak stalo? Co zdarzylo sie? Czy to oznacza niechec do banderowcow? Czy to zasluga telewizji TPN1 za reportarzy z polakami- swiadkami, ktore pszezyli katowanie na Wolyni i nie chca nazywac ukraincow braciami? Co sie dzieje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com