Premier Morawiecki rozmawiał w cztery oczy z Joe Bidenem. Müller o szczegółach spotkania

fot. premier.gov.pl

– Liderzy Polski i USA rozmawiali o kwestiach gospodarczych, w tym bezpieczeństwa energetycznego w naszym kraju – napisał rzecznik rządu, Piotr Müller. Prezydent Joe Biden spotkał się dzisiaj z premierem Mateuszem Morawieckim.

Amerykański przywódca od poniedziałku przebywa w Polsce. We wtorek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, a po godz. 17.30 wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego.

Po zakończeniu wystąpienia prezydent Biden spotkał się na Zamku Królewskim z premierem Morawieckim.

„Liderzy Polski i USA rozmawiali o kwestiach gospodarczych, w tym bezpieczeństwa energetycznego w naszym kraju. Bliskie relacje przekładają się na strategiczną współpracę gospodarczą”

– przekazał rzecznik rządu, Piotr Müller na Twitterze.

W rozmowie z dziennikarzami Müller wskazał, że premier Morawiecki rozmawiał z Joe Bidenem m.in. o budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

– To spotkanie dotyczyło też kwestii bezpieczeństwa, bo to główny temat wizyty prezydenta USA w Polsce

– dodał.

„Bliskie relacje Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki przekładają się na strategiczną współpracę gospodarczą. Potwierdzają to liczne inwestycje amerykańskich firm w Polsce 
w ostatnim czasie” – wskazała Kancelaria Premiera.

„Prezydent Biden z zadowoleniem przyjął decyzję polskiego rządu o wyborze firmy Westinghouse z siedzibą w USA na dostawcę technologii dla pierwszych trzech reaktorów jądrowych, cementując długoterminowe strategiczne partnerstwo energetyczne między Polską a USA”

– napisano w komunikacie Białego Domu po spotkaniu

Źródło

About Post Author

2 thoughts on “Premier Morawiecki rozmawiał w cztery oczy z Joe Bidenem. Müller o szczegółach spotkania

  1. Wydaj sie ze staruszek nie zawszy jest przytomny. A to prawda ze znow w Warszawie przy odlocie runel na schodach? Z takim ciezko o czyms rozmawiac. Premier Morawiecki juz zasluzyl orden Wirtuti..

  2. O jakiej wspolpracy gospodarczej ze Stanami chodzi? Bilans hadlu taki jak z wyspami kanaryjskimi! Odleglosc tysecy kilometrow, rozwuj odstaly od poziomu panstw sasiedujacych! Okraznicy dookola Warszawy do tej pory niema! To skandal! Elektrownia dopiero bedzie nie wczesniej niz w za 20 lat! Lepiej . taniej i wygodniej kupic prad na Bialorusi! Wegel jest kupowany w Wenesuele, u tamtejszego dyktatora. Bez dyktatorow trudno zyc. Europa nie w zabawie wystawie grzywne za kopcenie przyrody i powietrza. I tak wszedzie kominy jak w konzlagrach. Czy nie tak? Dla dobra wszystkich trzeba j realne posuniencia, a ze Stanami chiba ze dadzo pieniedze. Ale nie bardzo szczesliwo wygladali gospodarzy przyjcia staruszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com