Będą zmiany w Konstytucji. Kosiniak-Kamysz podał datę rozpoczęcia prac. „TK to grzech poprzedników”

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział rozpoczęcie prac nad zmianami w Konstytucji w części dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego. – Oczywiście ta procedura trwa dłużej, ale będzie w tym tygodniu rozpoczęta – powiedział wicepremier.

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji wyborczej PSL w Krakowie 3 marca poinformował, że w nadchodzącym tygodniu rozpocznie się w parlamencie procedura zmian konstytucji. Będzie ona dotyczyć Trybunału Konstytucyjnego.

Będą zmiany w Konstytucji dotyczące Trybunału Konstytucyjnego. Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział początek prac

Podczas spotkania w Krakowie lider PSL powiedział dziennikarzom, że przywracanie praworządności trwa – jest pewność co do projektów uchwał w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, a ustawa o KRS już wpłynęła. – Potrzebna jest jeszcze ustawa o Trybunale Konstytucyjnym i zmiany w konstytucji – oczywiście ta procedura trwa dłużej, ale będzie w tym tygodniu rozpoczęta – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Trybunał Konstytucyjny to jest grzech pierworodny naszych poprzedników, którzy zniszczyli wymiar sprawiedliwości – mówił już 10 lutego podczas briefingu w Pucku Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył wówczas, że „bez naprawy Trybunału Konstytucyjnego nie będzie normalnego wymiaru sprawiedliwości”.

Rząd chce zmian w Konstytucji. Chodzi o Trybunał Konstytucyjny

W styczniu premier Donald Tusk poinformował o rozpoczęciu prac w zespole międzyresortowym, powołanym z inicjatywy ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, który ma przedstawić propozycję prostej zmiany konstytucji. Celem sejmowej większości jest jak najszybsze przegłosowanie nowego kształtu Trybunału Konstytucyjnego większością, która gwarantuje, że udział w Trybunale ma zarówno rządząca koalicja, jak i opozycja.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com