Biskupi po spotkaniu z papieżem. Tematyką imigranci i nadużycia

fot. episkopat.pl

Na audiencji papież przyjął pierwszą grupę 20 polskich biskupów, składających tradycyjną wizytę ad limina Apostolorum, czyli do progów apostolskich. Rozmowa z Franciszkiem trwała prawie dwie godziny.

Spotkanie z papieżem zrelacjonowali dziennikarzom metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik i biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas.

Biskupi poinformowali, że Franciszek jest bardzo dobrze zorientowany w sytuacji w Kościele w Polsce i w kraju.

Problem nadużyć poruszyliśmy my sami” – powiedział abp Budzik. Położył nacisk na konieczność tego, by „pochylić się nad ofiarami i pomagać im”.

Biskupi zaznaczyli, że papież wie też, jaka jest sytuacja na granicy z Białorusią. „Chcieliśmy przybliżyć temat; okazało się, że papież wszystko wie i to szczegółowo” – mówili biskupi. Zaznaczyli, że Franciszek zna „specyfikę sytuacji” i że jest to złożona sprawa międzynarodowa.

Odnosząc się do klimatu całej wizyty abp Budzik zapewnił: „Byliśmy wszędzie traktowani jak partnerzy, a nie tacy, których trzeba upominać”. „Papież wie, co się dzieje w Polsce, jakie przeżywamy napięcia i dramaty” – mówili biskupi. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com