Dawna przyjaciółka rodziny Zbigniewa Ziobry uniewinniona. W tle sprawa śmierci ojca byłego ministra

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Dawna przyjaciółka rodziny Zbigniewa Ziobry lekarka Wanda Cabala została uniewinniona od zarzutów sfałszowania dokumentacji medycznej ojca byłego ministra sprawiedliwości oraz wyłudzenia pieniędzy z NFZ – informuje TVN24.

Wanda Cabala to lekarka i była przyjaciółka rodziny Zbigniewa Ziobry. Wystąpiła w wyemitowanym w kwietniu reportażu „Państwo Ziobry”. Materiał dotyczył działań śledczych w sprawie śmierci ojca byłego już ministra sprawiedliwości. Postępowanie było dwukrotnie umarzane. Po przejęciu władzy przez PiS w sprawę zaangażowało się jednak kierowane przez Zbigniewa Ziobrę Ministerstwo Sprawiedliwości. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Lekarka Danuta Cabala uniewinniona od zarzutów wyłudzenia i fałszowania dokumentacji

W marcu 2016 roku, niedługo po tym, jak Zbigniew Ziobro został mianowany prokuratorem generalnym, Wanda Cabala znalazła się pod lupą prokuratorów. – Wydaje mi się, że Krystyna Ziobro uważała, że ja mam przyłączyć się, i razem z nimi występować przeciwko profesorom w Krakowie – powiedziała lekarka o matce ministra sprawiedliwości. W sprawie Jerzego Ziobry kardiolożka była dwukrotnie wzywana do prokuratury. – To były długie przesłuchania, trwające kilka godzin – powiedziała.

Cabali prokuratura postawiła zarzuty fałszowania dokumentacji medycznej Jerzego Ziobry i wyłudzenia ok. 30 tys. zł z NFZ za wizytę Jerzego Ziobry w przychodni Cabali. Autorka reportażu TVN24 Marta Gordziewicz poinformowała w poniedziałek, że Sąd Okręgowy w Nowym Sączu uniewinnił Wandę Cabalę. 

Sąd w pierwszej instancji oczyścił lekarkę z zarzutu wyłudzenia, ale uznał winną sfałszowania dokumentacji medycznej. Jednocześnie sprawa została warunkowo umorzona. Od wyroku odwołała się Cabala i prokuratura. Teraz lekarka została uniewinniona prawomocnym wyrokiem. TVN24 zaznacza, że dopuszczalna jest kasacja do Sądu Najwyższego. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com