Donald Tusk pokazał gabinet. Postawił na nietypową wizytówkę

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Donald Tusk pokazał przedmioty, które będą mu towarzyszyły w codziennej pracy premiera. Do gabinetu zabrał zdjęcia najbliższych, a także pamiątki i rękawice bramkarskie.

– Chodźmy do gabinetu, czas się rozpakować – mówi Donald Tusk na wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. „Nowe porządki” – napisał szef rządu w komentarzu do nagrania. Na wideo widzimy, jak premier urządza się w swoim biurze. Z pudełka wyjmuje między innymi rodzinne zdjęcia i rysunek wilka, który dostał „od serdecznych przyjaciół”. – Wilcze oczy, podobny? – pyta. Następnie szef rządu pokazuje liczne pamiątki, a także rękawice bramkarskie od „kumpla z boiska”. – Dał mi i powiedział: teraz będziesz bronił polskich spraw – mówi na nagraniu Tusk. 

Donald Tusk urządza się w gabinecie. Pokazał wideo

W końcu z pudełka Tusk wyjmuje książkę „Upadek Cesarstwa Rzymskiego”. – To pamiętacie? – pyta Tusk i puszcza oko, nawiązując do krótkiego nagrania sprzed wyborów (i internetowego trendu), na którym czytał wspomnianą książkę. Do gabinetu Tusk zabrał także plakat Sopotu oraz „wizytówkę” zrobioną przez jednego z wnuków – kartkę z napisem dziadek i namalowanym serduszkiem. 

Rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą

W sobotę premier odbył rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. W komunikacie Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Tuskiem „na temat planowanych w najbliższych dniach wizyt prezydent i premiera w Estonii”. W niedzielę w Tallinie ma być premier Donald Tusk, gdzie spotka się z premierami Litwy, Łotwy i Estonii. Na razie Kancelaria Prezydenta nie informuje o planach wizyty Andrzeja Dudy. „Konsultacje miały na celu ustalenie stanowiska Polski w najważniejszych sprawach. Omówiono przebieg ostatniej Rady Europejskiej i najistotniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju i współpracy w regionie” – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

W środę prezydent Duda powołał rząd premiera Donalda Tuska. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezes Rady Ministrów, wicepremierzy oraz ministrowie złożyli wobec prezydenta przysięgę. Nowi członkowie Rady Ministrów odebrali z rąk prezydenta akty powołania.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com