Dr Sutkowski: Czwarta fala będzie się rozkręcała. „Magiczna liczba” została przekroczona

Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, przyznał w rozmowie z PAP, że czwarta fala koronawirusa w Polsce „będzie się rozkręcała”. Jak stwierdził, świadczą o tym dane o zachorowaniach z ostatnich kilku dni, które pokrywają się z wcześniejszymi prognozami Ministerstwa Zdrowia.

Dr Michał Sutkowski ocenił w rozmowie z PAP, że czwarta fala koronawirusa, która – jak stwierdził –  trwa już od pewnego czasu, „teraz przyspiesza i osiąga takie wartości zakażeń, jakie były na koniec września projektowane”.

– Przypuszczaliśmy, że właśnie ok. 20-25 września ta „magiczna liczba” [tysiąca nowych zakażeń dziennie – PAP] zostanie przekroczona – powiedział lekarz, cytowany przez „Medycynę Praktyczną„. – Narastające liczby są wystarczającym sygnałem do tego, że – co tu dużo mówić – ministerstwo się w tych swoich prognozach nie myli – powiedział Sutkowski.

Wiceminister Kraska: Czwarta fala stała się faktem

Natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który w czwartek rano gościł na antenie Polskiego Radia, potwierdził, że czwarta fala koronawirusa „stała się faktem”. – Wczorajsza liczba przekroczyła 1000 przypadków. O tym już mówiliśmy od tygodnia, że to pewnie nastąpi i rzeczywiście nastąpiło. Dzisiaj mamy 1208 przypadków, ten trend wzrastający zdecydowanie już w tej chwili się utrwalił. Jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, to jest wzrost o 24 procent – dodał wiceszef resortu.

Pandemia koronawirusa. Jeśli obostrzenia, to dla niezaszczepionych i regionalne

Dr Sutkowski podkreślił, że „czwarta fala będzie się rozkręcała”. – Myślę, że nie będzie to poziom, który wymagałby nadzwyczajnych środków, choć być może regulacje dotyczące osób zaszczepionych pomogłyby nieco i spowodowały lepszą frekwencję na szczepieniach – ocenił lekarz. Dodał, że obostrzenia – o ile zostaną wprowadzone – najprawdopodobniej będą dotyczyły osób niezaszczepionych przeciw COVID-19, a poza tym będą wprowadzane regionalnie.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com