Eksplozja w centrum paliw rakietowych zakładów zbrojeniowych MESKO. Nie żyje pracownik. Są ranni

Eksplozja, do której doszło w centrum paliw rakietowych w zakładach zbrojeniowych MESKO, doprowadziła do śmierci jednego z pracowników – poinformowało RMF FM. Na miejsce wysłano służby, które ustalają okoliczności zdarzenia. Głos zabrała również prezeska zakładów Elżbieta Śreniawska.

Według ustaleń RMF FM w poniedziałek 10 czerwca doszło do eksplozji w zakładach zbrojeniowych MESKO w Skarżysku-Kamiennej, a dokładnie w centrum paliw rakietowych. W pomieszczeniu znajdowały się trzy osoby, z czego jedna opuściła je o własnych siłach. Natomiast dwie pozostałe wymagały udzielenia pomocy.

Skarżysko-Kamienna. Wybuch w zakładach zbrojeniowych MESKO

– Do wybuchu doszło w jednym z magazynów na terenie zakładów metalowych MESKO. Niestety wskutek zdarzenia życie stracił 59-letni pracownik zakładu – poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Skarżysku-Kamiennej, podkom. Jarosław Gwóźdź. Na miejsce wysłano straż pożarną, ratowników medycznych i policję, która otrzymała zgłoszenie o wybuchu około godziny 11:00. Według doniesień RMF FM wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ostatecznie ranna osoba została przetransportowana do szpitala karetką. PAP poinformowała, że ogień został ugaszony przez zakładową straż pożarną skarżyskiej spółki zbrojeniowej.

Wybuch w centrum paliw rakietowych. Prezeska: To jest nowoczesne centrum

Zdarzenie potwierdziła w RMF FM prezeska zakładów Elżbieta Śreniawska. – Mamy wybuch na centrum paliw rakietowych, które kilka lat temu zostało oddane do użytku – poinformowała. – Tam jest monitorowane wszystko, bo to jest nowoczesne centrum – dodała Elżbieta Śreniawska. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury. – Będziemy pod nadzorem prokuratora wyjaśniali okoliczność tego dramatycznego zdarzenia – powiedział RMF FM podkomisarz Jarosław Gwóźdź. Na miejsce dojechali również policjanci grupy operacyjno-procesowej.

Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com