Incydent na spotkaniu Kaczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Tłum: „Precz z kaczorem”. Prezes zareagował

Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Jarosław Kaczyński w Sokołowie Podlaskim przypomniał słowa swojego brata, co rusz nawiązywał do Donalda Tuska, ale przede wszystkim zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach. – Ta decyzja, która zapadnie, którą podejmą obywatele, to będzie decyzja odnosząca się w całym tego słowa znaczeniu do naszej przyszłości – podkreślił. Przemówienie przerwały krzyki krytyków partii rządzącej. Prezes PiS zareagował śmiechem.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w sobotę (26 sierpnia) spotkał się z mieszkańcami Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie). Apelował o udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych. – To będą szczególne wybory, bo ich stawka jest szczególna. Niektórzy, w tym i ja, porównują je z wyborami 1989 roku i tak jest. Ta decyzja, która zapadnie, którą podejmą obywatele, a więc także państwo 15 października, to będzie decyzja odnosząca się w całym tego słowa znaczeniu do naszej przyszłości, do odpowiedzi na pytanie, jaka ona będzie – stwierdził Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w Sokołowie Podlaskim. „Precz z kaczorem, dyktatorem”

Prezes PiS przypomniał także słowa swojego brata, wypowiedziane w 2008 r. w Tbilisi, które – jak ocenił – były „bardzo już znaczącym ostrzeżeniem”. – Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie a później może i czas na mój kraj, na Polskę – powiedział ówczesny prezydent. – Teraz pytanie, jakie wnioski z tego ostrzeżenia wyciągnęli nasi dzisiejsi przeciwnicy polityczni? – zapytał mieszkańców Sokołowa Podlaskiego wicepremier. Ocenił, że rząd PO-PSL zaczął osłabiać polską armię i sprawił, że byliśmy członkiem drugiej kategorii w NATO. – Bezpieczeństwo militarne to w dzisiejszym świecie rzecz podstawowa. Mamy za granicą wojnę. Na granicy coś w rodzaju wojny hybrydowej. Mamy na Białorusi wagnerowców, nie wiadomo, co się z nimi stanie po śmierci Prigożyna. To nie są ludzie, którzy tam wypoczywają. Są dla nas zagrożeniem – ostrzegał.

Jarosław Kaczyński poruszył również kwestie gospodarcze. – Chodzi o to, żeby nie powtórzyło się bezrobocie, głód, głód dzieci, poczucie beznadziejności, wyjazdy z kraju, czyli wielki kryzys. A w szczególności wielki kryzys Polski lokalnej. A pierwszy element, podstawa bezpieczeństwa ekonomicznego to dostęp do pracy. I druga kwestia to, ile się zarabia. Wtedy to było pięć, cztery a czasem nawet trzy zł. To straszliwie mało. A dziś? Jest 20 parę. To trzy razy więcej – przekonywał.

W Sokołowie Podlaskim nie obyło się bez incydentów. Przemówienie prezesa PiS przerwały głośne krzyki. – Precz z kaczorem, dyktatorem – skandował tłum. – No taka dyktatura to nie jest najgorsza – zaśmiał się polityk. Zwolennicy partii próbowali zagłuszyć „nieproszonych gości”. – Jarosław, Jarosław – wołali w kontrze. 

W listopadzie 2022 roku podczas spotkania w Katowicach miała miejsce podobna sytuacja. Z tą różnicą, że prezes PiS słowa „precz z kaczorem, dyktatorem” wypowiedział sam. – Szanowni państwo, gdyby uwzględniać ten przekaz, to macie państwo naprawdę rzadką okazję, żeby spotkać się z dyktatorem – stwierdził wówczas. 

Wybory parlamentarne. „Trzeba iść. Bo każda inna decyzja to wybór Donalda Tuska”

Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu co rusz nawiązywał do lidera Platformy Obywatelskiej. W jego ocenie Tusk „prowadził politykę pod dyktando przede wszystkim Niemiec, ale także bardzo nisko kłaniał się Rosji”. – Mam nadzieję, że powstanie w przyszłym tygodniu komisja do badania tych wpływów (rosyjskich – red.) i pokaże te różne dokumenty. I zobaczycie państwo, jak to naprawdę wyglądało – powiedział.- Trzeba iść do wyborów. Nawet jak się ma jakieś pretensje do nas, to trzeba iść. Bo każda inna decyzja to wybór Donalda Tuska i jego praktyk. Zwyciężymy! – zakończył Kaczyński.

Źródło: gazeta.pl

1 thought on “Incydent na spotkaniu Kaczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Tłum: „Precz z kaczorem”. Prezes zareagował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com