Jarosław Kaczyński: Trzeba zacząć poważnie zwalczać rosyjską agenturę

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

– Rosyjska agentura to zjawisko, które trzeba zacząć w końcu poważnie zwalczać – podkreślił w Programie Trzecim Polskiego Radia Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości został również zapytany o to, czy w polskim parlamencie funkcjonują agenci. – Można powiedzieć, że tak, ale jest to zjawisko znacznie szersze, które działa w różnych miejscach – stwierdził.

W Programie Trzecim Polskiego Radia prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że „działania agentury, to zjawisko, które występuje w całej Europie” i „trzeba zacząć w końcu poważnie je zwalczać”.

Trzeba tę sytuację zmienić, a żeby to zmienić, żeby być tutaj efektywnym, są potrzebne pewne korekty, chociaż oczywiście w ramach państwa praworządnego i demokratycznego, jakim jest dzisiaj Polska. No, może wyjąwszy pewne działania sądów, które niestety z praworządnością mają niewiele wspólnego

– powiedział.

Jarosław Kaczyński o funkcjonowaniu agentów w polskim parlamencie: To jest zjawisko, które działa w różnych miejscach

Pytany, czy w polskim parlamencie funkcjonują agenci, odparł: – Można powiedzieć, że tak, ale to jest znacznie szersze. To jest zjawisko, które działa w różnych miejscach i być może parlament tutaj jest z tego punktu widzenia miejscem niepierwszorzędnym – mówił Kaczyński. Szef PiS zastrzegł jednak, że nie może udzielić odpowiedzi, którą uznałby za wiążącą „na poziomie procesowym”.

Podczas rozmowy wicepremier zwrócił uwagę na olbrzymie możliwości wydawania pieniędzy przez Rosjan. – Mogą je wydawać bez takiej kontroli, jaka ma miejsce w państwach demokratycznych […] z budżetu państwa, ze środków państwowych, z innych funduszy państwowych, ale mogą także posługiwać się ogromnymi środkami, jakimi dysponują bogaci czy bardzo bogaci Rosjanie, czyli oligarchowie – stwierdził Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o projekcie ustawy o ochronie ludności: Ma utrudnić działalność „wrogim siłom” na terenie Polski

Wicepremier Jarosław Kaczyński stwierdził w Polskim Radiu, że projekt ustawy o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej ma utrudnić działalność „wrogim siłom” na terenie Polski. Dodał, że przedstawiona dziś propozycja nowych przepisów jest ważna w kontekście wojny na Ukrainie.

Rząd przedstawił dziś projekt ustawy o ochronie ludności. Ma usprawnić działania państwa także w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęska żywiołowa czy pandemia. Projekt przewiduje m.in. rozwinięcie systemu ratowniczego – rząd w najbliższych latach chce kupić 2800 dodatkowych karetek. Szczegóły projektu przedstawił po południu m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński. Jak mówił – ustawa powstała na podstawie doświadczenia z pandemii, kryzysu na granicy z Białorusią i wydarzeń na Ukrainie. Ustawa ma być też podstawą prawną działań w szczególnych sytuacjach, gdy zagrożone jest bezpieczeństwo.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com