Jerzy Stuhr nie żyje. „Komisarz Ryba udał się na wieczny odpoczynek”

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

„Krakowska scena teatralna już nigdy nie będzie taka sama. Odszedł od nas Jerzy Stuhr” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. Dziennikarze i politycy żegnają zmarłego aktora.

W wieku 77 lat zmarł wybitny polski aktor Jerzy Stuhr. Wiadomość tę potwierdził w rozmowie z Onetem Maciej Stuhr, syn artysty. 

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktora żegnają politycy i dziennikarze

„Krakowska scena teatralna już nigdy nie będzie taka sama. Odszedł od nas Jerzy Stuhr. Wybitny aktor, reżyser, wykładowca i przyjaciel Krakowa. Zawsze był wierny swoim zasadom. Teatr był jego misją wobec społeczeństwa i sztuki. Misję swoją wykonał. Odpoczywaj w pokoju…” – pożegnał autora prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. 

„Najwybitniejszy” – napisał natomiast krótko dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. 

„Jerzy Stuhr 1947-2024,człowiek teatru i kina, mistrz słowa, którego talent i pasja zjednywały serca widzów. Jego role przynosiły radość, wzruszenie i refleksję. Wierny sztuce do końca,zostawił nam nieśmiertelne kreacje, które będą żyć w naszej pamięci. Dziękujemy za wszystko, Mistrzu” – dodała posłanka Bożena Żelazowska. 

„Komisarz Ryba udał się na wieczny odpoczynek. Jedna z moich ulubionych scen w historii polskiego kina. RIP Jerzy Stuhr” – napisał dziennikarz TVP Sport Bartosz Wieczorek.

„Za wcześnie. Żegnamy Cię, Jerzy, z wdzięcznością za wszystkie chwile, które nam podarowałeś. Twoje dzieło będzie żyć wiecznie w naszej pamięci” – napisał poseł Dariusz Joński.

„Odszedł niezapomniany i niezastąpiony Jerzy Stuhr. Jego legendarnego poczucia humoru, ról i tekstów nie sposób wyliczyć. Filip Mosz z 'Amatora’, Lutek Danielak z 'Wodzireja’, Maksik z 'Seksmisji’, Osioł ze 'Shreka’, komisarz Ryba z 'Kilera’ z jednej strony, z drugiej – rektor krakowskiej PWST, reżyser, laureat wielu nagród, odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski 'za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz działalności pedagogicznej’.

I choć w ostatnich latach różniliśmy się w diagnozach na temat Polski i jej problemów – to nigdy nie zapomnę, ile uśmiechu i radości przyniósł kolejnym pokoleniom Polaków. Niech spoczywa w pokoju” – napisał natomiast były premier Mateusz Morawiecki. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com