„Jesteśmy dogadani. Opozycja wspólnie stworzy rząd”. We wtorek spotkanie liderów

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Włodzimierz Czarzasty poinformował o spotkaniu liderów opozycji, które ma odbyć się w najbliższy wtorek. – Informuję, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić – mówił.

– We wtorek na zaproszenie pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i pana prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie spotkanie wszystkich sił politycznych, następne spotkanie liderów wszystkich frakcji politycznych opozycyjnych, czyli pana Tuska, pana Kosiniaka i pana Hołowni, przedstawicieli lewicy, czyli Roberta Biedronia, Adriana Zandberga i mojej skromnej osoby – przekazał na konferencji prasowej Lewicy w Jastrzębiu-Zdroju Włodzimierz Czarzasty. Jak wyjaśniał, spotkanie odbędzie się w 25-lecie rozpoczęcia negocjacji ws. wejścia Polski do NATO. Na spotkaniu ma być obecny m.in. ambasador USA w Polsce. 

Włodzimierz Czarzasty w Jastrzębiu-Zdroju: Opozycja planuje przyszłość, nie da się skłócić

Czarzasty stwierdził, że „spotkanie pokazuje, że opozycja pójdzie wspólnie do wyborów i będzie walczyła o władzę”. – O tym uprzejmie wszystkich informuję, całą Polskę, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Pytany o szczegóły „dogadania się” na opozycji Czarzasty wyjaśniał: – Wspieramy się, nie atakujemy się, a jeszcze pół roku temu były takie sytuacje.Szef współprzewodniczący Nowej Lewicy wspomniał o bloku senackim, który zamierza stworzyć opozycja. – W tej chwili jest zespół, który nad tymi wszystkimi rozwiązaniami pracuje – mówił. Czarzasty wspomniał też o podpisaniu przez cztery partie opozycyjne umowy o współpracy z samorządami czy współpracy podczas wyborów prezydenta Rzeszowa. – Są te elementy współpracy. Dogadani jesteśmy co do tego, że nie atakując się, tylko wspierając w wyborach, będziemy wspólnie rządzili. To duża sprawa, jeżeli cztery różne formacje, różne programowo, są wstanie się dogadać – powiedział.

Zdroj: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com