Kraków. Poseł Koalicji Obywatelskiej ogłosił start w wyborach na prezydenta miasta

Fot. Jakub Włodek / Agencja Wyborcza.pl

Poseł Aleksander Miszalski ogłosił, że będzie walczył o fotel prezydenta Krakowa. Polityk wystartuje w wyborach samorządowych z rekomendacji Platformy Obywatelskiej.

„Kochani, w najbliższych wyborach z rekomendacji Platformy Obywatelskiej będę ubiegać się o zaszczyt wzięcia odpowiedzialności za Kraków jako jego prezydent” – napisał na portalu X Aleksander Miszalski. „Dziękuję władzom i członkom PO za zaufanie. Już dziś zapraszam wszystkich Was do wspólnej pracy!” – dodał. Miszalski jest posłem od 2019 roku. W ostatnich wyborach do Sejmu uzyskał blisko 30 tys. głosów. 

Wybory samorządowe. Aleksander Miszalski zawalczy o fotel prezydenta Krakowa

Onet podaje, że kandydowanie w wyborach na prezydenta stolicy Małopolski ogłosił także m.in. prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Oficjalnie zaś decyzji nie ogłosił radny Łukasz Gibała, faworyt sondażu OGB dla Big Data 4 Leaders, o którym donosiła w tym tygodniu „Rzeczpospolita”. Radny, który ubiegał się o fotel prezydenta Krakowa w 2018 roku, zanotował w badaniu 30,19 procent poparcia. Sondaż wskazuje, że drugie miejsce i tym samym szansę na wejście do drugiej tury miałaby posłanka PiS Małgorzata Wasserman (19,54 proc.). Tuż za parlamentarzystką znalazł się poseł PO Aleksander Miszalski (19,03 proc.). Obecny prezydent Krakowa Jacek Majchrowski mógłby liczyć na czwarte miejsce i 9,79 proc. poparcia.

Na dalszych miejscach znaleźli się: poseł Polski 2050, były przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz (7,86 proc.), posłanka Lewicy Razem Daria Gosek-Popiołek (6,3 proc.), rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Stanisław Mazur (3,8 proc.) i poseł Konfederacji Konrad Berkowicz (3,47 proc.).

Prezydent Jacek Majchrowski decyzję ws. wyborów samorządowych ma ogłosić w poniedziałek. Onet i Interia informowały nieoficjalnie, że nie wystartuje w wyborach. Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 roku. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com