Projekt ustawy o dowodzeniu siłami zbrojnymi. Prezydent Andrzej Duda: ma wykorzystać wnioski z wojny w Ukrainie

www.rnd.de

Prezydent Andrzej Duda powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” i portalem „wPolityce.pl”, że ustawa zmieniająca polski system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi w praktyce ma wykorzystać wnioski wyciągnięte z wojny toczącej się w Ukrainie. Andrzej Duda przekazał projekt ustawy marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Andrzej Duda, komentując pierwsze dni w Sejmie nowego marszałka Szymona Hołowni, powiedział, że o tym, jakie będą efekty jego deklaracji i zapowiedzi, przekonamy się niebawem. Podkreślił, że drzwi Pałacu Prezydenckiego zawsze są otwarte.

Dodał, że jest gotowy do współpracy z nowo wybranym Sejmem. Prezydent wyraził głębokie ubolewanie, że przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości nie został wybrany do prezydium Sejmu.

Prezydent po raz kolejny zaapelował o utworzenie Koalicji Polskich Spraw.

– Uważam, że taka koalicja oparta o najważniejsze dla Polaków sprawy jest bardzo potrzebna. Łączą nas wartości, które wyznaje większość Polaków: wsparcie dla polskich rodzin, dbanie o bezpieczeństwo naszej ojczyzny obrona godności Polaków, duma z naszej historii i tradycji, chrześcijańskie korzenie – podkreślił Andrzej Duda.

Dodał, że współpraca jest możliwa i potrzebna zarówno w Warszawie, jak i całej Polsce, na wszystkich szczeblach samorządu.

„Wierzę w ludzi”

Prezydent Andrzej Duda pochwalił też osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że był to dobry czas dla Polski.

– W przeciwieństwie do głosów części polityków nie uważam, że w sytuacji, w której zmienia się władza, znika demokracja. Uważam, że ona nadal jest. Wierzę, że ludzie mają prawo wybrać i mieć takie rządy, jakie wybrali. Po prostu – powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że dlatego nie wyjeżdża za granicę, nie odcina się, ani na nikogo się nie obraża z powodu zmiany władzy.

– Trzeba dalej robić swoje – podsumował prezydent.

Cała rozmowa z Andrzejem Dudą w najbliższym numerze „Sieci”.

Przygotowany w BBN we współpracy z MON prezydencki projekt ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa dotyczy trzech obszarów – funkcjonowania systemu kierowania bezpieczeństwem państwa, planowania obronnego i najważniejszych dokumentów w tym zakresie oraz struktur dowodzenia w Wojsku Polskim

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com