Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Jacek Kurski zmienia ramówkę. „Dla uczczenia Jego pamięci”

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

W niedzielę w wieku 70 lat zmarł aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Krzysztof Kiersznowski. W związku ze śmiercią artysty prezes TVP Jacek Kurski ogłosił, że w niedzielę wieczorem w TVP2 zostanie wyemitowany film „Boisko bezdomnych” Kasi Adamik.

„Jestem poruszony odejściem Krzysztofa Kiersznowskiego – wybitnego aktora znanego hm.in. z seriali TVP „Barwy szczęścia” i „Blondynka. Był synem łączniczki majora „Łupaszki” i żołnierza AK. RIP. ” – napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.

Jak dodał, „dla uczczenia pamięci” Krzysztofa Kiersznowskiego TVP2 pokaże w niedzielę wieczorem film „Boisko bezdomnych”.

Produkcja z 2008 r. w reżyserii Kasi Adamik opowiada o piłkarskiej drużynie bezdomnych osób. Krzysztof Kiersznowski wcielił się w tym filmie w rolę Staszka.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski urodził się 26 listopada 1950 r. w Warszawie. W latach 70. ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Występował na deskach takich teatrów jak m.in. Teatr Ochoty, Teatr Rampa, Teatr Komedia, Teatr IMKA, Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie czy Teatr Nowy w Łodzi.

Więcej treści przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach. Szczególną popularność Krzysztofowi Kiersznowskiemu przyniosły role w filmach „Vabank”, „Vabank II”, „Kiler”, „Kilerów 2-óch” i „Cześć, Tereska”. Od kilkunastu lat wcielał się w rolę Stefana Górki w serialu „Barwy Szczęścia”.

Zagrał także w kilku teledyskach, m.in. „1000 metrów nad ziemią” Mroza.”Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas w niedzielę. Nie żyje aktor Krzysztof Kiersznowski. Niech spoczywa w pokoju” – skomentowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Kultury i Sportu.”Zmarł Krzysztof Kiersznowski. Świetny aktor, człowiek z ogromnym poczuciem humoru, inteligentny i przenikliwy. Wielka szkoda. RIP” – napisała była minister nauki Lena Kolarska-Bobińska.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com