Mateusz Morawiecki zaliczył wpadkę na otwarciu kanału. Skrytykował PiS zamiast opozycję

Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Mateusz Morawiecki uczestniczył w otwarciu kanału na Mierzei Wiślanej. Premierowi nie udało się jednak uniknąć wpadki. Podczas przemówienia polityk stwierdził, że symbolem „zależności i uzależnienia gazowego” jest… rząd Prawa i Sprawiedliwości.

W sobotę 17 września odbyło się otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. W uroczystości udział wzięli m.in. Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, czy prezes PiS Jarosław Kaczyńskich. Dużą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się natomiast wpadka pierwszego z wymienionych polityków.

Otwarcie kanału na Mierzei Wiślanej. Mateusz Morawiecki przypadkiem skrytykował PiS

– Otwierany dziś kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną to droga wolności, nowych szans i nowych możliwości – powiedział na początku premier. Szef polskiego rządu wielokrotnie podkreślał, że przekop Mierzei był konieczny, ponieważ pozwoli Polsce uniezależnić się m.in. od Rosji.

– Gdyby Polska szła wzdłuż tego, co było geopolityczną wizją naszych poprzedników i naszych oponentów, to dziś bylibyśmy w pełnej zależności od Rosji i od Niemiec. (…) Trzeba to jasno tutaj powiedzieć, w tym miejscu, który na zawsze pozostanie symbolem zrzucania, zaniechania, pozbywania się pęt zależności i od Rosji, i od Niemiec – kontynuował dalej Mateusz Morawiecki.

Następnie jednak premier zaliczył wpadkę obwiniając o „uzależnienie gazowe” od Rosji rząd… Prawa i Sprawiedliwości, zamiast – tradycyjnie – rządy opozycji. – Pozbywamy się innej zależności. Także tej, której symbolem jest rząd Prawa i Sprawiedliwości, a inicjatorem był prezydent Lech Kaczyński. Czyli tego uzależnienia gazowego. Tego, które dzisiaj dusi Europę, niszczy wzrost gospodarczy, kreuje inflację i tworzy gigantyczne napięcia. Napięcia, które są nadzieją dla Putina – mówił z przekonaniem Morawiecki. 

Wpadkę zaliczył także Andrzej Duda. Na Twitterze udostępniono nagranie, na którym widać prezydenta machającego do jednego ze statków. „Pierwszy statek wyszedł ze śluzy na Mierzeję Gdańską” – pojawiło się na koncie prezydenta. Później błędny podpis poprawiono na: „Pierwszy statek wyszedł ze śluzy na Zatokę Gdańską”.   

Źródło: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com