Międzynarodowa Inicjatywa United Woman w Polsce

UnitedWoman20 - UnitedWoman20

20 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie liderek Międzynarodowej Inicjatywy United Woman w Polsce.

Ponad 60 ukraińskich liderek – przedstawicielek biznesu, aktywistek, lekarek, psycholożek, prawniczek – zebrało się we Wrocławiu, aby dołączyć i wesprzeć globalną platformę United Woman.

Celem platformy United Women jest zjednoczenie liderek w celu osiągnięcia pokoju, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej.

Podczas spotkania ratyfikowano Deklarację i koncepcję roboczą platformy United Women.

Uczestnicy wyrazili zamiar połączenia sił w obronie pokoju, ochrony praw kobiet i dzieci oraz walki z przemocą wobec nich.

Założycielki międzynarodowej platformy United Women, Anastasia Petrenko, laureatka nominacji do tytułu Wolontariuszki Roku 2014-2022, oraz Kateryna Volotkovych, ambasadorka i koordynatorka projektu, wezwały kobiety na Ukrainie i na całym świecie do przyłączenia się do inicjatywy platformy United Women i wspólnej pracy na rzecz osiągnięcia celów pokoju, bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej.

Idee, cele i misje United Women spotkały się z zainteresowaniem ukraińskich kobiet, a każda z uczestniczek wyraziła chęć dołączenia do platformy.

Kolejne spotkania liderek platformy United Women odbędą się w kwietniu i maju w Holandii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii i Francji.

4 marca w Bratysławie ponad 100 ukraińskich liderek reprezentujących różne organizacje pozarządowe z 15 krajów, w tym z Europy i Ukrainy, zdecydowało o utworzeniu w 2024 r. jednej międzynarodowej platformy – United Women, z siedzibą w Szwajcarii i biurami w 14 krajach.

Więcej informacji na: https://unitedwomen2024.com/

Źródło: UnitedWoman20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com