„Nie wygasicie Polski”. Szef Klubów „GP”: Czas zacząć protestować przeciwko idiotycznym posunięciom TSUE

Autor: Marcin Pegaz

– Czas zacząć protestować przeciwko idiotycznym posunięciom TSUE i ich sędziów. Mamy nadzieję, że dołączą się do nas inne organizacje patriotyczne w tym NSZZ „Solidarność” – powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński, uzasadniając przyczyny planowanej za tydzień manifestacji pod siedzibą KE w Warszawie.

W piątek (1 października) w samo południe Kluby „Gazety Polskiej” będą demonstrować przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie w wielkiej manifestacji pod hasłem: „Nie wygasicie Polski”.

Pomysł rozpoczęcia protestów zrodził się w obliczu kolejnych decyzji KE i TSUE zmierzających wprost do pozbawienia Polski suwerenności – zarówno w sferze stanowienia prawa, jak i energetycznej – które noszą wszelkie znamiona szantażu.

W tle tych decyzji pojawiają się oczywiście wielkie pieniądze, które Polsce jako pełnoprawnemu członkowi Unii Europejskiej, składającemu się na wspólny budżet się zwyczajnie należą. Trudno tez nie odnieść wrażenia, że Bruksela „terroryzując” nasz kraj kolejnymi wnioskami, decyzjami i karami chce podkopać wiarygodność do legalnie i demokratycznie wybranych władz, sprzyjając tym samym „totalnej opozycji”, kosztem pomyślności milionów Polaków.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz ocenił, że w sporze z Brukselą „doszliśmy do momentu krytycznego”. – I czas powiedzieć „nie”. Chcemy upomnieć się o prawo Polski do równości w Europie – wyjaśniał.

Prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński podkreślił w rozmowie z Niezalezna.pl konieczność rozpoczęcia protestów w związku z nieustannym nękaniem Polski przez Komisję Europejską i Trybunał Sprawiedliwości UE. – Czas zacząć protestować przeciwko idiotycznym posunięciom TSUE i ich sędziów – powiedział.

Kapuściński wyraził też nadzieję na współpracę w tym zakresie także innych organizacji patriotycznych.

– Mamy nadzieję, że dołączą się do nas, że dołączy się związek zawodowy „Solidarność”, że dołączą się warszawiacy. Liczymy także na udział licznych grup z całej Polski, które już deklarują chęć uczestniczenia w tej demonstracji

– dodał.

Źródło: https://niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com