Nowe ustalenia ws. majątku Morawieckich. Tusk: Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić

Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

„Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić. Sto milionów do przodu, gdy wokół wojna, pandemia i drożyzna, to jest naprawdę imponujące osiągnięcie. Na Nobla” – napisał we wtorek na portalu X szef PO Donald Tusk. To komentarz do publikacji portalu Onet.pl, który pisał o szczegółach majątku przepisanego przed laty przez Mateusza Morawieckiego na jego małżonkę, Iwonę Morawiecką.

We wtorek portal Onet.pl opublikował informacje na temat majątku premiera Mateusza Morawieckiego, który został przepisany w 2013 i 2015 r. na małżonkę szefa rządu, Iwonę Morawiecką. „Szacunki pokazują, że przez ręce Morawieckich w ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 mln zł. Przychód Iwony Morawieckiej z samej tylko sprzedaży kilku z nich przekroczył w ostatnich trzech latach 21 mln” – podał Onet.pl. Jak podkreślono, „chodzi o domy, mieszkania, lokale usługowe i działki, które Morawieccy — razem lub osobno — mają lub mieli i już sprzedali”.

Portal podał, że Mateusz Morawiecki przepisał na swoją małżonkę m.in. działkę na wrocławskim osiedlu Oporów (według Onet.pl kupiona w 2002 r. za 700 tys. zł, obecnie jest warta blisko 77 mln zł), lokal użytkowy we Wrocławiu (został sprzedany), działkę rolną w Żernikach Wrocławskich, dwa mieszkania (31 m kw. i 75 m kw.) oraz lokal użytkowy o pow. 226 m kw. we Wrocławiu, mieszkanie o powierzchni 29 m kw.,  działkę rolną 0,44 ha w miejscowości Konary-Łęg.

„W notarialnej umowie małżonkowie oszacowali wartość przekazywanych w 2013 r. Morawieckiej nieruchomości na 16 mln zł. Dziś warte byłyby dużo, dużo więcej. Według szacunków współpracujących z Onetem fachowców od wyceny nieruchomości — nawet 96 milionów złotych” – czytamy. Przed dwoma tygodniami z kolei „Gazeta Wyborcza” informowała, że w sierpniu ubiegłego roku „żona premiera kupiła działki pod Jastrzębią Górą, które mogły kosztować blisko 3 mln zł”.

Donald Tusk o majątku Morawieckich. „Nie trzeba było ukrywać”

„Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić. Sto milionów do przodu, gdy wokół wojna, pandemia i drożyzna, to jest naprawdę imponujące osiągnięcie. Na Nobla” – skomentował na portalu X (dawniej Twitter) przewodniczący PO Donald Tusk.

„Jak widać program Mieszkanie Plus to wielki sukces… państwa Morawieckich” – napisał szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

„Onet.pl ujawnił majątek, który Premier przepisał na żonę. Przez ręce Morawieckich w ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 mln zł. Przychód Iwony Morawieckiej z samej sprzedaży kilku z nich przekroczył w ostatnich trzech latach 21 mln zł. Rodzina na swoim” – skomentował europoseł Lewicy Łukasz Kohut.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com