Posłanka KO Marta Wcisło zaatakowana. „Zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać”

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

„Zostałam zaatakowana na targu w Opolu Lubelskim. Nieznany mężczyzna zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać” – pisze Marta Wcisło w mediach społecznościowych i publikuje nagranie. To kolejna polityczka Koalicji Obywatelskiej, która została zaatakowana przez wyborcę. Podobna sytuacja przytrafiła się ostatnio także Borysowi Budce.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło opublikowała w poniedziałek (25 września) mediach społecznościowych post, w którym przyznała, że została zaatakowana na targu w Opolu Lubelskim (województwo lubelskie). Polityczka podkreślała, że nie da się zastraszyć.

Posłanka KO zaatakowana na targu w Opolu Lubelskim. „Zobaczcie, do czego prowadzi szczucie”

„Zostałam zaatakowana na targu w Opolu Lubelskim. Nieznany mężczyzna zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać. Doznałam obrażeń, ale nie dam się zastraszyć!” – czytamy we wpisie Marty Wcisło.

– Szanowni państwo, dziś tutaj, na targu w Opolu Lubelskim zostałam napadnięta przez nieznanego człowieka, który rzucił się na mnie z rękami, zaczął mnie szarpać, zaczął mi grozić, mówić, że takich jak my, powinno się wybić. Zgłosiłam to na policję, ale zobaczcie, do czego prowadzi szczucie i agresja. Jak tak można – mówi posłanka w zamieszczonym przez siebie nagraniu. 

Borys Budka zaatakowany w Katowicach. „Efekt rozkręcającej się fali hejtu”

To nie pierwszy atak na polityka Koalicji Obywatelskiej w ostatnim czasie. W piątek 22 czerwca Borys Budka został napadnięty w Galerii Katowickiej. – Napad na Borysa Budkę to efekt rozkręcającej się fali hejtu i agresywnego języka w polityce. Kolejna granica została przekroczona – skomentował sprawię w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Łukasz Borkowski, rzecznik śląskiej Platformy Obywatelskiej.

Później do sprawy odniósł się także sam polityk. – Ten człowiek zaatakował mnie również fizycznie, zniszczył mój telefon. Na szczęście nie doszło do tragedii i policja bardzo szybko ustaliła sprawcę – powiedział, jak pisaliśmy.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com