O te pięć spraw Platforma nie pytała Polaków. Premier: Do władzy chcą wrócić niebezpieczni ludzie

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W opublikowanym dzisiaj spocie premier Mateusz Morawiecki wskazał na pięć kwestii, które rząd PO-PSL zrealizował bez pytania o zdanie Polaków. – Dzisiaj będziemy decydować o najważniejszych dla nas sprawach. Nie pan Weber i jego polscy pomagierzy – dodał, zachęcając do udziału w wyborach i referendum 15 października.

Wybory

– Polska stoi przed ważnymi decyzjami. To moment, kiedy każdy z nas ma prawo zdecydować o przyszłości Polski. Niebezpieczni ludzie chcą wrócić do władzy. Niebezpieczni dla każdej rodziny. 15 października mamy szansę wyrazić naszą opinię w czterech kluczowych obszarach. To my Polacy będziemy decydować o majątku narodowym, o wieku emerytalnym, o naszych granicach i o polityce migracyjnej. A czy PO i Donald Tusk pytali Polaków o zdanie?

– zapytał premier Mateusz Morawiecki.

Premier wymienił pięć kwestii, będących przedmiotem reform i działań dokonanych w czasach rządów PO-PSL – pieniędzy z OFE, decyzji o przyjmowaniu imigrantów, prywatyzacji majątku państwowego, wydłużenia wieku emerytalnego oraz posyłania sześciolatków do szkół.

– Odpowiedź jest krótka, nie pytali. Dzisiaj będziemy decydować o najważniejszych dla nas sprawach. Nie pan Weber i jego polscy pomagierzy. Każdy głos się liczy. Wsłuchujemy się w wasze głosy, bo przyszłość Polski to wspólnota, to solidarność, to współpraca i wspólne działanie. Niech nasza decyzja będzie świadomym wyborem. Razem kształtujmy przyszłość Polski – dodał szef rządu.

Zaapelował także o udział w październikowych wyborach i referendum.

Referendum

W czwartek Sejm przyjął wniosek rządu o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego.

We wniosku rządu zawarto cztery pytania zapowiadane wcześniej przez polityków PiS. Pierwsze brzmi: „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”. Drugie: „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”. Trzecie: „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”. Czwarte: „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com