Obowiązek szczepień w Polsce? Minister Zdrowia wyznał, co o tym sądzi

Niedzielski pytany był w piątek o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19/ Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Materiały WP, fot: Adobe

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 – czy na takie rozwiązanie zdecyduje się, w ślad za innymi krajami europejskimi, również Polska? Na obecną chwilę nie ma takiej decyzji. Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek pytany był m.in. o to, jakie jest jego zdanie w tej kwestii.

Adam Niedzielski stwierdził w piątek w programie „Graffiti” Polsat News, że „ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień”.

– Natomiast w przypadku pewnych grup, które są z jednej strony najbardziej narażone, a z drugiej odpowiadają w sensie społecznym za zwiększone ryzyko transmisji, to z mojego punktu widzenia te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień – oznajmił szef resortu zdrowia.

Obowiązkowe szczepienia w Polsce? Niedzielski: ludzie powinni mieć prawo wyboru

Zapytany z kolei o to, czy obowiązek ten miałby dotyczyć medyków i nauczycieli, Niedzielski potwierdził. – Nauczyciele też – dodawał. Ocenił, że obowiązkowym szczepieniom powinno się poddać również pracowników służb mundurowych – „ze względu na pełnione obowiązki”. Według ministra rozwiązanie to natomiast nie jest konieczne w przypadku osób pracujących w sektorze handlu.

Obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi to rozwiązanie, na które w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej państw Unii Europejskiej – m.in. Francja, Niemcy, Austria i Węgry.

Koronawirus w Polsce. Ponad 26 tysięcy nowych zakażeń

Minister zdrowia podał także liczbę zakażeń SARS-CoV-2, odnotowanych w ciągu ostatniej doby. – Dzisiaj mamy potwierdzonych 26 965 zakażeń. To jest praktycznie ta sama liczba, jaka była w zeszłym tygodniu. Czyli mniej więcej o 200 więcej, ten wzrost jest minimalny – oznajmił.

Ostrzegł jednak, że wciąż mamy do czynienia z utrzymującą się bardzo wysoką liczbą zgonów w ciągu doby. W trakcie ostatnich 24 godzin z powodu COVID-19 lub współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 470 osób.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com