Platforma wybiera nowego szefa. Zaskoczeń nie będzie. Do wyboru jest… Tusk i… tylko Tusk

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W najbliższą sobotę działacze Platformy Obywatelskiej w całym kraju, w wyborach bezpośrednich, będą wybierać szefów struktur powiatowych, regionalnych oraz przewodniczącego PO. Jedynym kandydatem na tę funkcję jest obecny p.o. szefa Donald Tusk.

Wiceszef PO Borys Budka deklaruje, że w sobotę w wyborach wewnętrznych odda głos na Donalda Tuska i mocno wierzy w to, że Tusk zdobędzie poparcie i obejmie władzę w PO. Inny wynik byłby w sumie dużym zaskoczeniem, bowiem Donald Tusk jest jedynym kandydatem. Borys Budka nie omieszkał jednak przypisać sobie części zasług w związku ze ściągnięciem Tuska do Polski.

Bardzo mocno zachęcałem przewodniczącego Tuska do powrotu do Polski, jestem przekonany, że było to potrzebne nie tylko Platformie, ale całej opozycji. Cieszę się, że jego mandat w sobotę zostanie potwierdzony, bo jestem przekonany, że zrobi tak zdecydowana większość członków Platformy Obywatelskiej.
– tłumaczy Borys Budka.

Pytany o same wybory w PO przyznaje, że już wkrótce zacznie funkcjonować nowy Zarząd Krajowy partii z dziesięciorgiem wiceprzewodniczących.

To jest taki nieodłączny element demokracji wewnętrznej, więc będzie nowy rozdział w Platformie Obywatelskiej, myślę też nowy dynamizm, nowa energia, a po tym będziemy przed kolejnymi wyzwaniami. […] Zmieniliśmy statut partii – sekretarza generalnego, skarbnika i wiceprzewodniczących rekomenduje przewodniczący i to do niego będzie należało skompletowanie nowego składu Zarządu. Jestem przekonany, że tak, jak deklarował przewodniczący, nowy, poszerzony zarząd, będzie bardzo mocnym elementem polityki Platformy Obywatelskiej.
– tłumaczy nagły rozrost partyjnych władz Borys Budka.

Pytany wprost o to, czy liczy na pozostanie na funkcji wiceprzewodniczącego Platformy, uchyla się od odpowiedzi.

Nie rozmawiamy o personaliach. Rekomendacje pozostawiam przewodniczącemu.
– mówi Budka.

Gdy pojawia się wątek jego udziału imprezie urodzinowej red. Roberta Mazurka i późniejszymi dość ostrymi wypowiedziami na ten temat Donalda Tuska i innych polityków PO, Borys Budka przekonuje, że ta kwestia została już wyjaśniona

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com