Pochwalony Przemysław Czarnek. Rydzyk na 30-leciu Radia Maryja: Najlepszy minister od II wojny światowej

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został wyróżniony podczas uroczystości 30-lecia urodzin Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk nazwał Czarnka „najlepszym ministrem od II wojny światowej”.

Na sobotnie uroczystości z okazji 30-lecia urodzin Radia Maryja przyjechało wielu przedstawicieli rządu oraz członków Prawa i Sprawiedliwości. W wyjątkowy sposób podczas powitania gości zjazdu przedstawiony został szef resortu edukacji.

Tadeusz Rydzyk chwali Przemysława Czarnka na 30-leciu urodzin Radia Maryja

Jak podaje se.pl, Tadeusz Rydzyk dokonał krótkiej, ale bardzo pochwalnej oceny działań ministra edukacji i nauki. – Moim zdaniem minister Czarnek to najlepszy minister edukacji od czasu II wojny światowej – powiedział nagle szef Radia Maryja do siedzącego w pierwszym rzędzie Przemysława Czarnka.

Nie jest to zresztą pierwsza taka laurka redemptorysty dla ministra edukacji. Podobne słowa padły w lipcu tego roku podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę.

– To bardzo dobrzy ludzie – mówił Rydzyk o Przemysławie Czarnku i jego żonie. – Jeszcze raz dziękujemy panu ministrowi edukacji i nauki. Czy nie zgodzicie się, że to jest najlepszy minister edukacji i nauki po wojnie? – pytał zgromadzonych duchowny. W odpowiedzi usłyszał oklaski.Nie trzeba było długo czekać na reakcję Przemysława Czarnka po komplementach szefa Radia Maryja. Minister edukacji udostępnił wpis, w którym chwali przedsięwzięcia toruńskiej rozgłośni.

„Wokół Radia Maryja powstało wiele inicjatyw służących społeczeństwu. Jedną z nich jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu” – napisał minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek dodał, że „rodzina Radia Maryja to tysiące małych wspólnot, które swoją modlitwą oraz czynem budują największą społeczność w Polsce”.

– Życzę kolejnych 30 lat ciągłego zdobywania wolności, wolności słowa, myśli, sumienia i religii. Przestrzeni wolności dla Polski i Polaków w świecie. Wszystkiego najlepszego dla całej rodziny Radia Maryja – mówi na kolejnym nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych. Dobre relacje Przemysława Czarnka i Tadeusza Rydzyka trwają od dawna. W ostatnim czasie minister edukacji po raz kolejny postanowił podnieść punktację czasopism wydawanych przez przedsiębiorstwa medialne redemptorysty. Z wykazu opublikowanego 1 grudnia wynika, że publikacja w czasopiśmie „Fides, Ratio et Patria. Studia toruńskie” jest już warta 70 pkt. Wcześniej na taką punktację mogły liczyć publikacje w prestiżowych, często zagranicznych magazynach. Dla porównania artykuł w znanym i powszechnie szanowanym czasopiśmie „Nature” ma obecnie tyle samo, 100 pkt., co publikacja w wydawanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości od 2019 roku periodyku „Nieruchomości@”. Poza tym szkoła Rydzyka (Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu) jest jedną z sześciu wytypowanych przez MEiN do szkolenia nauczycieli etyki. W samym projekcie udział biorą tylko uczelnie katolickie lub wydziały teologiczne.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com