Pogoda na dziś – piątek 24 września. Silny wiatr w całym kraju, a lokalnie deszcz. Są alerty IMGW

Fot. Gazeta.pl

Pogoda na dziś – piątek 24 września. Silny wiatr w całym kraju, a lokalnie deszcz. Są alerty IMGW

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w piątek temperatura będzie podobna we wszystkich regionach Polski. Najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 13 stopni. 15 stopni wskażą termometry w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Warszawie, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku i Koszalinie, z kolei 16 stopni – w Katowicach, Opolu, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. Najwyższą temperaturę w piątek odnotujemy w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu – tam do 17 stopni Celsjusza. 

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed porywistym wiatrem

Z prognozy pogody IMGW wynika, że piątek 24 września będzie dniem stosunkowo słonecznym, choć lokalnie mogą wystąpić opady. Deszcz prognozuje się dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, łódzkiego i podkarpackiego, a wysokie zachmurzenie także dla województw mazowieckiego, lubelskiego i lubuskiego. Wysoko w Tatrach może spaść deszcz ze śniegiem. Na odczuwalną temperaturę będą wpływać podmuchy wiatru. 

„Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w porywach nad morzem do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, a w głębi kraju do 75 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy do 100 km/h” – czytamy w komunikacie IMGW.

W związku z prognozowanymi porywami wiatru synoptycy wydali ostrzeżenia meteorologiczne dla całego kraju. W województwie pomorskim i północnych powiatach województwa zachodniopomorskiego obowiązują alerty II stopnia, w pozostałej części Polski – alerty I stopnia. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com