Pogoda na dziś – wtorek 28 września. Na zachodzie kraju cieplej, lecz deszczowo

Fot. Gazeta.pl

Znów czeka nas kilka chłodniejszych dni. We wtorek wartości na termometrach nie przekroczą kilkunastu stopni. W dodatku, zwłaszcza na południowym zachodzie, dzień zapowiada się dość pochmurno.

We wtorek 28 września w Polsce znów będzie nieco chłodniej. Na najwyższe wartości na termometrach mogą liczyć mieszkańcy południowo-zachodniej Polski, jednak równocześnie to tam prognozowane jest największe zachmurzenie i opady deszczuSynoptycy IMGW nie przewidzieli jednak na ten dzień żadnych alertów meteorologicznych.

Pogoda na wtorek. Temperatura maksymalna od 15 do 19 stopni w cieniu

Jak już było wspomniane, we wtorek najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. W Zielonej Górze, Wrocławiu i Katowicach termometry wskażą wartości między 18 a 19 stopniami. Równocześnie jednak w pasie od Szczecina do Krakowa oraz w Poznaniu możliwe będą duże zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu. 

Nadal dość ciepło będzie w Poznaniu, Łodzi i Kielcach – tam nawet 17 stopni. Na 16 stopni możemy liczyć w Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie. Zdecydowanie najniższa temperatura będzie natomiast w północno-wschodniej Polsce. W Bydgoszczy, Trójmieście, Olsztynie, Warszawie, Lublinie i Białymstoku możliwe zaledwie 15 stopni. 

Prognoza pogody. IMGW: Warunki biometeorologiczne niekorzystne na zachodzie kraju

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają natomiast, że we wtorek środkowa i wschodnia Polska znajdą się w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji, dzięki czemu pogoda będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka. Na pozostałym obszarze warunki biometeorologiczne będą natomiast niekorzystne, przy czym w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i częściowo wielkopolskim, nawet bardzo niekorzystne.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com