Pościg w Siemiatyczach na Podlasiu. Media: 31-latek przewoził siedem osób z Iraku

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

RMF FM informuje o pościgu w Siemiatyczach na Podlasiu. Policja goniła 31-letniego kierowcę, który ominął patrol Straży Granicznej. Okazało się, że mężczyzna przewoził siedmioro obywateli Iraku.

Jak informuje RMF FM, do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. 31-letni kierowca peugeota ominął patrol Straży Granicznej i nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. W trakcie ucieczki przez policją miał zderzyć się z nieoznakowanym radiowozem, a następnie próbował staranować inny policyjny samochód. 

Pościg w Siemiatyczach. 31-latek przewoził Irakijczyków

Został zatrzymany na ul. Kościuszki w Siemiatyczach. Nikt nie został ranny. Stacja podaje, że 31-latek, obywatel Albanii, przewoził siedmioro obywateli Iraku – sześciu mężczyzn i kobietę. Kierowca był trzeźwy. 

Także w niedzielę po południu Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy z placówki w Mielniku obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym przewoził 27 obywateli i obywatelek Iraku. Do zatrzymania doszło w okolicach miejscowości Radziwiłłów. Jak podaje na Twitterze SG, samochód należy do „popularnej firmy kurierskiej”. 

Straż Graniczna poinformowała, że w sobotę odnotowano 524 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano czterech obywateli Iraku i obywatela Syrii. Za pomocnictwo strażnicy graniczni zatrzymali 5 cudzoziemców – 2 obywateli Syrii oraz obywateli Gruzji, Kazachstanu i Białorusi.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com