Premier Morawiecki z wizytą w Kijowie. „Obrona Ukrainy, to obrona naszego bezpieczeństwa”

Fot: Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki udał się do Kijowa, gdzie odbędzie cykl kilku spotkań, m.in. dotyczących sytuacji geopolitycznej, bezpieczeństwa energetycznego i wojskowego – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Tak, na tyle ile ogólnikowo mogę powiedzieć, to że faktycznie premier Morawiecki udał się do Kijowa. Tam będzie cykl kilku spotkań, ważne rzeczy, które będziemy omawiać w związku z sytuacją geopolityczną, też rynkiem energii, bezpieczeństwem energetycznym, wojskowym, ale siłą rzeczy taka jest procedura.
– mówił na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

Zaznaczył, że zgodnie z procedurą bezpieczeństwa informacja o punktach wizyty premiera podawana jest z pewnym opóźnieniem.

Müller przyznał też, że „dzisiaj nowych, takich diametralnie zmieniających rzeczywistość rzeczy nie będzie, ponieważ tak jak wiemy, sytuacja na wschodnim froncie jest nadal trudna”.

Natomiast też takie gesty i obecność zawsze jest sygnałem politycznym wobec Kremla i ten sygnał dzisiaj też będzie wysłany. My będziemy wspierać Ukrainę w tej bardzo trudnej sytuacji, ponieważ uważamy, że Rosja łamie wszelkie możliwe standardy międzynarodowe. Poza tym obrona Ukrainy, to także obrona naszego bezpieczeństwa.
– tłumaczył rzecznik rządu.

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com