Prezydent Duda o łamaniu prawa i hipokryzji eurokratów. „Bredzą oczywiste kłamstwa prosto w oczy”

– Mamy obecnie do czynienia z absolutnym pokazem hipokryzji ze strony instytucji europejskich, NGOsów europejskich. Dochodzi do drastycznego łamania prawa i konstytucji w ciągu ostatniego pół roku. Doszło do napaści na TVP, niemal zbrojnego zajęcia, doszło do ataku na prokuraturę, próby usunięcia siłą Prokuratora Krajowego – powiedział w TV Republika prezydent RP Andrzej Duda

TV Republika ujawniła, że osadzeni w aresztach ks. Michał Olszewski oraz dwie urzędniczki resortu sprawiedliwości poddawani byli lub nadal są torturom i szykanom. Sprawa to pokłosie działań organów ścigania w związku z rzekomymi nieprawidłowościami wokół Funduszu Sprawiedliwości.

O tę sprawę pytany był w TV Republika przez Michała Rachonia prezydent RP, Andrzej Duda.

Głowa państwa podkreśla, że sprawa wymaga rzetelnego wyjaśnienia.

– Zwracam uwagę, że mamy obecnie do czynienia z absolutnym pokazem hipokryzji ze strony instytucji europejskich, NGOsów europejskich. Dochodzi do drastycznego łamania prawa i konstytucji w ciągu ostatniego pół roku. Doszło do napaści na TVP, niemal zbrojnego zajęcia, doszło do ataku na prokuraturę, próby usunięcia siłą Prokuratora Krajowego, na to miejsce – łamiąc wszelkie procedury prawne – wstawiono tzw. prokuratora krajowego. Mamy de facto do czynienia z tzw. prokuratorem krajowym, który każdym swoim działaniem łamie prawo, bo jest ustanowiony w sposób nielegalny. Nawet Naczelna Rada Adwokacka odmówiła udziały w procedurze niby-konkursowej na tego PK, jasno i wyraźnie stwierdzając, że to działanie nielegalne i wbrew przepisom ustawy. Pominięto prezydenta w jego kompetencjach. Mamy do czynienia z czystym i oczywistym bezprawiem 

– powiedział prezydent.

Andrzej Duda wskazał też na przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy przyjeżdżają do Polski i mówią o „przywróceniu praworządności”.

– Bredzą oczywiste kłamstwa prosto w oczy społeczeństwu polskiemu, udając, że nie widzą, z czym mają do czynienia, mówią, że „cel uświęca środki”, że „przywracają praworządność”. Pałką i batem – dodał.

Prezydent podkreślił, że sprawa podejrzenia tortur wobec zatrzymanych i aresztowanych będzie badana „prędzej czy później.

– Osoby, które dopuścił się łamania prawa, zostaną ukarane z pełną stanowczością – zaznaczył.

Źródło: niezalezna.pl

Foto: screenshot – TV Republika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com