Ważne spotkanie z parą prezydencką w USA. Padła deklaracja

Wczoraj w Waszyngtonie doszło do spontanicznego spotkania pary prezydenckiej z Naczelnym Komendantem Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, a zarazem koordynatorem Klubów Gazety Polskiej na Stany Zjednoczone i przewodniczącym Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego Tadeuszem Antoniakiem.

W szczerej rozmowie Antoniak ponowił zaproszenie dla pary prezydenckiej do Amerykańskiej Częstochowy, duchowej stolicy Polonii na odsłonięcie pomnika poświęconego walce o niepodległość po 1945 r. – Solidarności, który powstaje w ramach działalności Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego.

Para prezydencka potwierdziła chęć przybycia do Amerykańskiej Częstochowy, żeby spotkać się ż Polonią i odsłonić pomnik. Agata Kornhauser-Duda powiedziała również Tadeuszowi Antoniakowi, że wczoraj na ten temat rozmawiała z Prowincjałem Ojców Paulinów, ojcem Krzysztofem Wieliczko.

Przypominamy, że pierwsza historyczna wizyta głowy państwa w Amerykańskiej Częstochowie miała miejsce w 2016 r. Wtedy prezydent Andrzej Duda odsłonił pomnik poświęcony Żołnierza Niezłomnym, wykonany przez państwa Praszczyków. Projekt ten również powstał w ramach Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego. W skład Komitetu wchodzą między innymi Kluby Gazety Polskiej i Rodziny Radia Maryja, KPA i CPA oraz inne organizacje.

Źródło: niezalezna.pl

Foto: @prezydentpl – x.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com