Rzecznik rządu ostrzega KE. „Nadzieja na refleksję”

Źródło: East News, fot: Jacek Dominski/REPORTER

Piotr Mueller był w środę rano gościem Programu 1 Polskiego Radia, gdzie pytany był m.in. o tweet, w któtym Donald Tusk napisała, że „to nawet zabawne, że operacji 'für Deutschland’ patronują ministrowie Schreiber, Rau, Szefernaker i Mueller”.

– Jestem zaskoczony, że były szef Rady Europejskiej, nazywany „królem Europy”, ma problemy z nazwiskami europejskimi – stwierdził rzecznik rządu.

– Dyskryminacja europejskich nazwisk wydaje się nieco daleko idąca ze strony przewodniczącego Tuska. Zamienia się w internetowego trolla. Mam nadzieję, że Chopin nie podpadł, bo to też chyba nie jest polskie nazwisko – mówił Mueller na antenie państwowej stacji.

Zapytany o to, kiedy do Polski trafią pierwsze środki z Krajowego Planu Odbudowy, rzecznik rządu odpowiedział, że „niestety KE w ostatnim czasie podejmuje działania, które nie mają podstaw prawnych i zamroziła akceptację Krajowego Planu Odbudowy”.

Rzecznik rządu o KE. „Nadzieja na refleksję”

– Mamy nadzieję, że pewnego rodzaju refleksja jednak mimo wszystko przyjdzie zarówno po posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, jak i Rady Europejskiej, które ostatnio się odbyły – stwierdił Mueller.

Rzecznik rządu był też pytany na antenie radiowej Jedynki o to, co miał na myśli premier Mateusz Morawiecki, mówiąc w wywiadzie dla „Financial Times” o „wszelkiej broni”, oraz o to, czy jest to groźba wetowania przez Polskę decyzji UE w innych sprawach, jeśli nie zostanie przyjęty KPO.

– To jest instrument, jeśli chodzi o kwestie związane z głosowaniami w Radzie UE czy w Radzie Europejskiej, czyli możliwość wetowania niektórych rozwiązań, który bierzemy pod uwagę – odpowiedział Piotr Mueller.

– Mamy nadzieję, że KE do tego nas nie zmusi. Bo cóż innego pozostaje, jeśli instytucje unijne postępują w sposób, który nie ma podstawy prawnej, jeżeli jesteśmy traktowanie w sposób, który nie ma po prostu żadnych podstaw w traktatach unijnych, to pozostaje nam wykorzystać te podstawy, które my mamy – dodał.

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com