Stanisław Derehajło odwołany ze stanowiska wicemarszałka. „Ze względu na działalność polityczną”

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

15 października 2021 roku odbyła się sesja nadzwyczajna zwołana na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości. Z funkcji wicemarszałka województwa podlaskiego został odwołany Stanisław Derehajło. Do tego momentu, nie ustalono jeszcze nazwiska zastępcy.

Stanisław Derehajło będzie pełnił funkcję wicemarszałka do momentu ustalenia jego następcy.

Stanisław Derehajło odwołany przez podlaski sejmik

Jak informuje Polskie Radio Białystok, na wniosek ośmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości została zwołana nadzwyczajna sesja. W tajnym głosowaniu za odwołaniem Stanisława Derehajły z funkcji wicemarszałka województwa podlaskiego za opowiedziało się 15 osób, natomiast przeciw głosowało 14 radnych. Jeden głos był nieważny.

Stanisław Derehajło został po wyborach samorządowych w 2018 r. rekomendowany do objęcia funkcji wicemarszałka przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości – Zjednoczonej Prawicy w Sejmiku Województwa Podlaskiego. Ze względu na działalność polityczną Stanisława Derehajły, stojącą w opozycji do priorytetów programowych, na które oddali głos wyborcy Zjednoczonej Prawicy, klub radnych wycofuje swoją rekomendację i wnosi o odwołanie go z funkcji wicemarszałka

– poinformował w uzasadnieniu Artur Kosicki – marszałek województwa podlaskiego.

Na zakończenie sprawowanej przez siebie funkcji Derehajło powiedział – Było to dla mnie ciekawe doświadczenie zawodowe. Miałem wiele wyzwań, z którymi trzeba było się zmierzyć i kilka pomysłów, które udało się zrealizować. I one będą służyć dla naszego województwa –  poinformowało Polskie Radio Białystok.

Nowy wicemarszałek województwa podlaskiego

Ponieważ radni nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie następcy polityka Porozumienia, w chwili obecnej wciąż pełni on rolę wicemarszałka. Kandydatem na stanowisko nowego wicemarszałka województwa podlaskiego był Sebastian Łukasiewicz z Solidarnej Polski – zyskał jednak tylko 13 głosów popierających jego kandydaturę, podczas gdy 16 radnych opowiedziało się przeciwko.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com