Świąteczne życzenia pary prezydenckiej: Życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju

prezydent.pl

– Wszystkim naszym rodakom w kraju i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju -niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok. Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, niech wspiera jej siłę swoją siłą. Życzymy pogodnych, wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego! – powiedzieli Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w życzeniach bożonarodzeniowych.

Życzenia świąteczne Pary Prezydenckiej wraz z nagraniem wideo opublikowano na stronie prezydenta, a także w mediach społecznościowych.

– Święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku. Czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy. Pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia

– powiedział prezydent Andrzej Duda.

Polska tradycja

Pierwsza dama wskazała, że „w polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce”. – Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy i upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje – te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już nastrojowi cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom – podkreśliła Kornhauser-Duda.

Prezydent przypomniał, że „jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole”. – To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze – a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej” – zaapelował prezydent.

Małżonka prezydent zwróciła również uwagę na osoby przeżywające trudne chwile i poprosiła o pamięć o nich. – W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc drugiemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję – oceniła.

Świąteczne życzenia

– Właśnie tego pragniemy państwu życzyć – świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności

 – powiedział prezydent.

– Wszystkim naszym rodakom w kraju i zagranicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok. Niech Boże Dziecię błogosławi naszą Ojczyznę, niech wspiera jej siłę swoją siłą. Życzymy pogodnych, wesołych Świąt! Wszystkiego dobrego!

 – mówi na nagraniu Para Prezydencka. 

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com