Świdnik. Czarnek chce „ratować wolną Polskę”, Błaszczak zapewnia, że PiS to „gwarancja bezpieczeństwa”

Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Politycy Prawa i Sprawiedliwości pojawili się na spotkaniu z mieszkańcami Świdnika. Przemysław Czarnek mówił o ogromnym znaczeniu najbliższych wyborów samorządowych. – To jest ten moment, kiedy możemy ratować wolną Polskę – stwierdził Czarnek. Z kolei Mariusz Błaszczak powiedział, że każdy mieszkaniec naszego kraju może czuć się bezpiecznie, gdy PiS jest u władzy.

W Świdniku (woj. lubelskie) 17 lutego zorganizowano spotkanie z posłami Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w nim udział m.in. Przemysław Czarnek oraz Mariusz Błaszczak. Byli ministrowie mówili, jaki wpływ na sytuację w kraju będą miały wybory samorządowe, do których dojdzie 7 kwietnia. Politycy PiS uważają, że rządy Koalicji Obywatelskiej stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, więc należy zrobić wszystko, aby ograniczyć jej wpływy w samorządach.

Przemysław Czarnek o wyborach samorządowych: 7 kwietnia możemy ratować wolną Polskę

Przemysław Czarek powiedział, że politycy PiS spotykają się z mieszkańcami Świdnika, „żeby mówić o tym, jak ratować wolną Polskę”. – Wybory są 7 kwietnia i to jest ten moment, kiedy możemy ratować wolną Polskę, żeby rzeczywiście utrzymać władzę tu, gdzie ona jest i zdobywać ją tam, gdzie jej do tej pory nie mieliśmy – stwierdził Czarnek, cytowany przez tvn24.pl.Były minister edukacji podkreślił, że wolność naszego kraju jest zagrożona przez politykę obecnej władzy. Czarnek powiedział, że rząd Donalda Tuska od dnia zaprzysiężenia „różnymi działaniami zwija Polskę”.

Świdnik. Mariusz Błaszczak: Prawo i Sprawiedliwość to gwarancja poczucie bezpieczeństwa

Mariusz Błaszczak podczas swojego wystąpienia również skupił się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem. – Każda miejscowość w Polsce zasługuje na wsparcie i na to, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Prawo i Sprawiedliwość to gwarantuje – podkreślił Błaszczak.

Był szef MON dodał, że wybory samorządowe powinni wygrywać kandydaci, którzy wyznają odpowiednie wartości. – Ważne jest to, żeby ta władza, która jest władzą lokalną, mając wpływ na to, co się dzieje w kontekście spraw edukacji, miała postawę patriotyczną, propolską – powiedział Mariusz Błaszczak.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com