Uchwała w obronie Jana Pawła II przyjęta. Przyłębska: Martwi mnie, że były osoby głosujące przeciw…

pixabay

– Całkowicie podzielam treść uchwały ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Cieszę się, że w moim imieniu moi przedstawiciele w polskim parlamencie taką uchwałę podjęli – powiedziała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Jak dodała, „martwi mnie tylko, że nie wszyscy posłowie – po głosowaniach widzimy – uczestniczyli w podejmowaniu tej uchwały i że były osoby, które były przeciw”.

Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II, w której „zdecydowanie potępił medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”.

„Całkowicie podzielam treść uchwały i cieszę się, że w moim imieniu moi przedstawiciele w polskim parlamencie taką uchwałę podjęli” – powiedziała w TVP Info prezes TK Julia Przyłębska. „Bardzo cieszę się, że taka uchwała została podjęta. Martwi mnie tylko, że nie wszyscy posłowie – po głosowaniach widzimy – uczestniczyli w podejmowaniu tej uchwały i że były osoby, które były przeciw” – dodała prezes TK.

Uważam, że św. Jan Paweł II, poza „ważnością” dla osób religijnych jest również ważną postacią jeśli chodzi o życie i świat polityczny, zarówno polski jak i międzynarodowy

– mówiła Przyłębska.

W jej ocenie dodatkowo bardzo przykrym wydarzeniem jest to, że „po tylu latach próbuje się w walce politycznej wykorzystać dobre imię wielkiego Polaka, ale również wykorzystuje się dokumenty Służby Bezpieczeństwa”. Podkreśliła, że są to dokumenty – jak wskazano w uchwale – „których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”.

W uchwale wyrażono uznanie i wdzięczność dla Jana Pawła II za jego zasługi dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej. „Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce” – oświadczono w uchwale.

W poniedziałek TVN24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki „Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”.

Źródło

1 thought on “Uchwała w obronie Jana Pawła II przyjęta. Przyłębska: Martwi mnie, że były osoby głosujące przeciw…

  1. Jednak posrod poslow nie ma jednolitego rozumienia co do dorobku Jana Pawla. Sprobowalem i nie raz wyjasnic o zaslugach Papieza przed polakami i Swiatem. Po prostu przeliczyc na raz, dwa . trzy, cztery i td. Niedowiary. Zadem nie zdolal to zrobic!
    Prawda byli proby razpowiadac cos ogolne i efimerne, jednak konkretow -zadnych. I to pewnie wina klirykow , ktorzy nie utrudnia siebie oswiata. Bardzo przykro. Wniosek: dziekuje partyji za to, ze po zimie nastapila wiosna! No naprawde…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com