Wybuch gazu w domu w Ustroniu. Znaleziono ciało drugiej ofiary

Dwie osoby zginęły, a jedna została poszkodowana w wybuchu gazu w Ustroniu (województwo śląskie). Do eksplozji doszło przed 10:00 rano przy ulicy Polańskiej.

Spośród siedmiorga mieszkańców w budynku przebywało wtedy troje – dwóch mężczyzn i kobieta, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Przez cały dzień trwały poszukiwania mężczyzn – najpierw znaleziono ciało jednego z nich, a niedługo później – drugiego.

Eksplozja niemalże całkowicie zniszczyła jednokondygnacyjny dom z poddaszem, który zamieszkiwały dwie rodziny. Świadkowie mówili nawet o trzech eksplozjach. Na miejscu zdarzenia działa 38 zastępów staży pożarnej, 114 ratowników, policja, pogotowie gazowe i sztab zarządzania kryzysowego. Pożar jest już całkowicie opanowany, ale strażacy będą jeszcze przeszukiwać gruzowisko.

Przyczyny tragedii ma wyjaśnić śledztwo.

Wybuch gazu w Ustroniu. Doszło do ponownej eksplozji

Podczas akcji ratowniczej doszło także do ponownego wybuchu, w efekcie czego ratownicy musieli się ewakuować z miejsca zdarzenia, ale po opanowaniu sytuacji przystąpiono do ponownych działań ratowniczych.

Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Jastrzębia-Zdroju wraz z trzema psami ratowniczymi oraz siły i środki spoza powiatu w ramach Śląskiej Brygady Odwodowej.

Budynek nie był podpięty do sieci gazowej – mieszkańcy dogrzewali się gazem z butli. W gruzowisku odnaleziono 11 takich butli.

Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com