Codzienny ostrzał cywilnej infrastruktury Charkowa staje się coraz bardziej intensywny. Społeczność światowa może poskromić rosyjskiego agresora.

Nowy dzień… Dla niektórych to początek nowego życia, dla innych początek wakacji, ciekawej wycieczki, parapetówki, zajęć w szkole lub na uniwersytecie… Ale nie dla mieszkańców Charkowa, którzy codziennie słyszą wybuchy, widzą ofiary śmiertelne, rannych, szukają swoich krewnych i przyjaciół wśród zaginionych. I to szaleństwo trwa już trzeci rok, odkąd Władimir Putin zdecydował się rozpocząć tak zwaną „specjalną operację wojskową”, choć tak naprawdę nazywa się ona wojną rosyjsko-ukraińską. Wojna brutalna, krwawa, zabijająca i okaleczająca niewinnych mieszkańców Ukrainy.

Czy można sobie wyobrazić życie z codziennymi alarmami lotniczymi? Na przykład 25 maja alarm lotniczy w Charkowie trwał ponad 20 godzin… Co może czuć człowiek w tym czasie? Zwłaszcza kobieta, dziecko… Tego dnia armia rosyjska czterokrotnie bombardowała i ostrzeliwała rakietami Charków. Wczesnym rankiem wojska kremlowskie uderzyły w liceum, nieco później zrzuciły dwie bomby kierowane na hipermarket budowlany „Epicentrum”. Niedługo później kolejna bomba została zrzucona na centralny park kultury i rekreacji (na szczęście nie wybuchła). Czwarte uderzenie przeprowadzono wieczorem na gęsto zabudowany obszar mieszkalny w jednej z dzielnic miasta.

To był weekend, duży supermarket budowlany z dużą liczbą ludzi i nagle wleciała w niego rosyjska bomba, a potem kolejna. Uderzenie wywołało pożar na powierzchni 15 000 metrów kwadratowych. Według najnowszych doniesień jest co najmniej 16 zabitych, około 50 rannych, ponad 20 zaginionych.

Spójrz na zdjęcie tego dziecka, ośmioletniego ukraińskiego chłopca wykonującego test DNA, aby wśród zmarłych, wśród szczątków i popiołów zidentyfikować jego ojca, pracownika supermarketu budowlanego, który tego dnia nie wrócił z pracy. „Obawiamy się, że będziemy musieli przesiewać popioły, aby znaleźć szczątki i zidentyfikować zmarłych” – powiedział komisarz wydziału śledczego policji.

Rosyjskie bomby lotnicze i pociski rakietowe są wystrzeliwane przeciwko cywilnym budynkom Charkowa, cywilnemu życiu miasta, przeciwko mieszkańcom, dzieciom i kobietom. Budynek hipermarketu spłonął doszczętnie, pożaru nie udało się ugasić przez 16 godzin.

Czego chce Putin? W rzeczywistości kremlowski dyktator chce tylko jednego – zniszczyć Ukraińców, zniszczyć spokojne miasta, doprowadzić do masowej migracji ludności cywilnej, a wszystko to w celu zaspokojenia swoich „imperialnych ambicji” podboju nowych ziem.

Agresor chce ostatecznie zniszczyć infrastrukturę mieszkalną i przemysłową Charkowa za pomocą bomb korekcyjnych, aby uczynić go niezdatnym do zamieszkania. Ataki rakietowe i bombowe na miasto mają na celu zasianie paniki wśród ludności cywilnej i zmuszenie jej do ucieczki. Następnie nacierające jednostki rosyjskich sił okupacyjnych planują szturm na zdewastowany, opuszczony Charków.

Rosja musi zostać pokonana, ujarzmiona i odizolowana, w przeciwnym razie zło emanujące z Moskwy rozprzestrzeni się dalej po całej planecie i będzie za późno, aby cokolwiek naprawić! „To dla nich przyjemność płonąć. Wszyscy wiemy, z kim mamy do czynienia. Rosja jest kierowana przez ludzi, którzy chcą uczynić normą palenie istnień ludzkich, niszczenie miast i wsi, dzielenie narodów i wymazywanie granic państwowych za pomocą wojny” – to słowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas wizyty w drukarnie spalonym przez Rosjan.

Społeczność światowa powinna pokazać swoje przywództwo w przybliżaniu tak długo oczekiwanego pokoju, a krokiem w tym kierunku będzie udział w Globalnym Szczycie Pokoju, który odbędzie się za niecały miesiąc (15-16 czerwca w Szwajcarii). Swój udział potwierdziło już ponad 80 krajów, które naprawdę chcą zaangażować się w rozwiązanie globalnego problemu – powstrzymanie niesprowokowanej wojny rosyjsko-ukraińskiej, która może przerodzić się w III wojnę światową, jeśli agresor nie zostanie powstrzymany. Kwestie, które zostaną poruszone na konferencji wysokiego szczebla, są niezwykle ważne dla wszystkich – energia jądrowa, bezpieczeństwo żywnościowe. Ponadto globalne wydarzenie opracuje tak zwaną „mapę drogową”, dzięki której możliwe będzie osiągnięcie kompleksowego, sprawiedliwego i trwałego pokoju dla Ukrainy zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych i normami prawa międzynarodowego. Rozmowy będą oparte na formule pokojowej prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

W ramach zainicjowania szczytu pokojowego Ukraina demonstruje całej społeczności swoje pragnienie zakończenia wojny w oparciu o prawo międzynarodowe i uniwersalne wartości. Różni się to zasadniczo od żądań Rosji, które odzwierciedlają jej neoimperialne cele. Międzynarodowi partnerzy i Ukraina muszą zrobić wszystko, co możliwe, aby pokonać rosyjskiego agresora, dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby wszystkie kraje wspierały Szczyt Pokoju poprzez osobiste przywództwo i uczestnictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com