Ludobójstwo na tle narodowościowym: Rosja nadal popełnia zbrodnie na ludności cywilnej Ukrainy

W nocy 19 września Rosjanie przeprowadzili kolejny atak na ukraińskie miasta przy użyciu irańskich dronów szturmowych. Rakieta balistyczna Iskander-M została wystrzelona z okupowanego Krymu, a po zestrzeleniu jej szczątki spowodowały pożar w Krzywym Rogu. W sumie zniszczono 27 z 30 UAV lecących w kierunku zachodnich regionów Ukrainy. Rosja nadal ostrzeliwuje tyły ukraińskich miast: to zbrodnia przeciwko ludności cywilnej.

W nocnym ataku na magazyny z chemią gospodarczą i pomocą humanitarną we Lwowie zginął cywil, którego ciało wydobyto spod gruzów. Ponadto dwóch innych mieszkańców zostało rannych. Łączna powierzchnia pożaru w wyniku uderzenia wyniosła ponad 10 000 metrów kwadratowych. Rankiem tego samego dnia Rosjanie ostrzelali Chersoń z artylerii: fragmenty pocisków trafiły w trolejbus z mieszkańcami. W wyniku tej zbrodni wojennej zginął jeden mieszkaniec, a dwóch trafiło do szpitala z obrażeniami. Powyższe tragiczne incydenty są kolejnym przejawem rosyjskich zbrodni wojennych przeciwko ludności cywilnej Ukrainy: Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne atakują tyły ukraińskich miast niemal codziennie. Takie działania nie mają celu militarnego – Putin chce spowodować jak najwięcej zniszczeń i ofiar śmiertelnych i nadal terroryzuje ukraińskie miasta. Jest to ludobójstwo jednego narodu, zatwierdzone przez Kreml: odbywa się ono w XXI wieku obok UE.

Rosja z pewnością zintensyfikuje ostrzał Ukrainy wraz z nadejściem chłodów. Propaganda Putina, która jest kopią propagandy sowieckiej, wyolbrzymia zbrodnie popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie. Od lutego
2022 r. rosyjskie siły powietrzne przeprowadzają ukierunkowane ataki na budynki mieszkalne, szkoły, przedszkola, szpitale i kościoły. Rosja nie kieruje się żadnymi kryteriami prawnymi, nie mówiąc już o moralnych. Inwazja Rosji na Ukrainę na pełną skalę przejdzie do historii jako wojna agresji XXI wieku, której towarzyszy ludobójstwo ludności cywilnej. W związku z tym ukraińska armia, która rozpocznie udaną kontrofensywę, musi otrzymać wszelką niezbędną broń, aby odnieść zdecydowane zwycięstwo nad Rosją i powstrzymać jej zbrodnie przeciwko Ukraińcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com