Bombowe otwarcie Biało-czerwonych! Polacy zdemolowali Czechów w mistrzostwach Europy

Polscy siatkarze od efektownego zwycięstwa 3:0 z Czechami rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach Europy. W piątek Biało-czerwoni zmierzą się z Holandią.

Polacy rywalizację na siatkarskim Euro rozpoczęli w macedońskim Skopje od jednostronnego spotkania z Czechami. Biało-czerwoni byli faworytami meczu, ale rozmiar zwycięstwa powinien zadowolić najbardziej wymagających kibiców.

Polscy siatkarze o klasę lepsi od Czechów

Drużyna prowadzona przez trenera Nikolę Grbića w pierwszym secie doskonale serwowała (3 asy), blokowała (5 punktów, przy zaledwie 1 dla Czechów) i nie popełniała prostych błędów. W rezultacie rywale zdobyli zaledwie 17 oczek.

Jeszcze lepiej w wykonaniu polskich siatkarzy wyglądała druga partia… a przynajmniej jej większy fragment. Czesi nie mogli się przebić przez Biało-czerwony mur. Aleksander Śliwka świetnie zaatakował z lewego skrzydła, Kamil Semeniuk zaskoczył przeciwnika zagrywką i wynik brzmiał 21:12. W końcówce Czesi wprawdzie trochę zmniejszyli stratę, ale nawiązać walki z Biało-czerwonymi nie byli w stanie.

W trzecim secie nasi siatkarze postawili kropkę nad i. Od początku kontrolowali wydarzenia na boisku, a po bloku Norberta Hubera prowadzili 14:8. To była różnica, której Czesi nie mogli zniwelować.

Polacy w pierwszej fazie siatkarskich mistrzostw Europy zmierzą się także z Holandią (w piątek o godzinie 20), Macedonią Północną, Danią oraz Czarnogórą. Cztery najlepsze zespoły z grupy awansują do 1/8 finału. Turniej, rozgrywany w czterech krajach: Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej i Izraelu, zakończy się 16 września.

Polska – Czechy 3:0 (25:17, 25:20. 25:20)