Iga Świątek zmiotła kolejną rywalkę w US Open. Polka jest już w 1/8 finału

Iga Świątek w znakomitym stylu awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. Polska tenisistka pokonała w trzeciej rundzie Kaję Juvan 6:0, 6:1.

Iga Świątek pojedynek ze swoją przyjaciółką ze Słowenii zaczęła w błyskawicznym tempie, za którym Kaja Juvan nie mogła nadążyć. Po kwadransie Polka prowadziła 4:0 w pierwszym secie i z dwoma przełamaniami na koncie mogła być spokojna o wynik otwierającej mecz partii. Liderka rankingu WTA wyraźnie jednak nie zamierzała dawać żadnych forów tenisistce, z którą przyjaźni się od lat i dwa kolejne gemy również padły łupem podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego.

Iga Świątek nie dała szans przyjaciółce

Grałyśmy już ze sobą kilka razy – ostatni raz na Roland Garros w 2021 – więc teraz będzie podobnie. Na czas meczu na chwilę zawiesimy naszą przyjaźń, ale potem znów będziemy najlepszymi przyjaciółkami

– przyznała jeszcze przed trzecią rundą US Open Świątek.

Dominacja trzykrotnej triumfatorki Rolanda Garrosa w pierwszym secie była całkowita. Juvan zdobyła raptem osiem punktów i oddała partię po 23 minutach.

Iga Świątek niespecjalnie miała ochotę odpuszczać i chwilę po rozpoczęciu drugiej partii wykorzystała pierwszego break-pointa by objąć prowadzenie 2:0. Juvan wyglądała na skoncentrowaną, ale pozostała jej tylko walka o honor, a Świątek powiększała prowadzenie. Słowenka wreszcie miała powody do zadowolenia, gdy wygrała czwartego gema w drugim secie, ale dla losów rywalizacji nie miało to większego znaczenia.

W 1/8 finału US Open Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Jeleną Ostapenko z Łotwy, a amerykańską tenisistką Bernardą Perą.

Iga Świątek (Polska, WTA 1) – Kaja Juvan (Słowenia, WTA 145) 6:0, 6:1